4 priežastys, kodėl jaučiate nuolatinį alkį

  • Autorius: Guostė B.
  • 2021, Vasario 22d.
  • 0
  • 361 Views
4 priežastys, kodėl jaučiate nuolatinį alkį

Nuolatinis alkio jausmas yra vienas pagrindinių iššūkių, su kuriuo susiduria žmonės, norintys sumažinti kūno svorį. To priežastys gali būti įvairios: nuo hormonų disbalanso organizme iki nesureguliuotos mitybos.

Mitybos specialistas dr. Sidhant Bhargava savo Instagram paskyroje aptarė pagrindines priežastis, kodėl galime jausti nuolatinį alkį.

Baltymų trūkumas mityboje

Baltymai ir skaidulos yra maistinės medžiagos, labiausiai suteikiančios sotumo jausmą. Baltymai yra laikomi pagrindine organizmo ląstelių ir audinių „statybine“ medžiaga, todėl itin svarbu, kad kasdien su maistu gautume pakankamą kiekį baltymų.

Pasak dr. S.Bhargavos, baltymai stimuliuoja alkį mažinančio hormono leptino išsiskyrimą organizme. Taigi jei kasdienėje mityboje trūksta baltymų, tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl nuolatos jaučiate alkį.

Miego stoka

Miego stoka arba nekokybiškas miegas gali stimuliuoti alkio hormono grelino išsiskyrimą. Grelino išsiskyrimas organizme padidina apetitą ir skatina alkio jausmą.

Riebalų ir skaidulų trūkumas mityboje

Jei su maistu gaunamas per mažas kiekis riebalų, gali pasireikšti riebaluose tirpių vitaminų A, E, K ir D trūkumas organizme. Trūkstant šių medžiagų, organizmas „reikalauja“ daugiau maisto.

Tuo tarpu skaidulos – kaip jau minėta – maistinė medžiaga, ilgam suteikianti sotumo jausmą. Maistas, kuriame gausu skaidulų, gerina virškinimo procesus ir padeda išvengti vidurių užkietėjimo bei kitų virškinimo sutrikimų. Sklandus virškinimas yra itin svarbus siekiant sumažinti kūno svorį.

Stresas ir kitos negatyvios emocijos

Patiriamas stresas, liūdesys ar nuobodulys taip pat gali būti padidėjusio alkio priežastis. Be to, kai jaučiame negatyvias emocijas, neretai „guodžiame“ save maistu, kas taip pat gali lemti kūno svorio padidėjimą.