Nerimas po alkoholio vartojimo

  • Autorius: Guostė B.
  • 2021, Vasario 21d.
  • 0
  • 14584 Views
Nerimas po alkoholio

Žmonės turintys problemų su alkoholiu dažnai pastebi nepaaiškinamus simptomus. Kartais jie guodžiasi artimiesiems, kad nesupranta ką jaučia ir, kad juos kamuoja keista būsena. Tiesa, ne visi alkoholikai supranta bei tinkamai pripažįsta savo problemą, dėl to diagnozavimas tampa tik sudėtingesnis. Pastebėta, kad vidinis nerimas bei susirūpinimas yra jaučiamas ilgiau alkoholį vartojančių asmenų. Ši žmogaus būsena paprastai yra siejama su alkoholizmu, tačiau tyrimai rodo, jog panašius alkoholio vartojimo simptomus gali pajausti bet kuris žmogus, ypač tais atvejais, kuomet suvartojamas didesnis kiekis alkoholio per gana trumpą laiką.

Nerimas ir susirūpinimas išgėrus

• Stiprus nerimas ir baimė gali pasireikšti iš karto po didelio alkoholio kiekio išgėrimo arba net praėjus kelioms paroms po paskutinio alkoholio vartojimo epizodo.

• Nerimas, vidinė baimė, kitaip nepaaiškinamas nervinis stesas ar net panika priklausomam asmeniui dažnai pasireiškia dėl alkoholio vartojimo nutraukimo.

• Nerimas sukelia nemigą, kuri blogina paciento psichoemocinę būseną ir be profesionalios pagalbos žmogus nesugeba su tuo susitvarkyti, deja dažnai tiesiog didina suvartojamo alkoholio kiekį.

• Panikos priepuoliai ir miego trūkumas gali privesti net prie epilepsijos priepuolių.

Kodėl abstinencija alkoholikams sukelia nerimą ir paniką?

Nerimas po alkoholio vartojimoPradiniame gėrimo etape žmogus jaučia geresnę nuotaiką ir energijos antplūdį dėl alkoholio poveikio smegenims. Tačiau šios emocijos trunka neilgai. Prasidėjus priklausomybei nuo alkoholio, vartojant alkoholinius gėrimus, padaugėja neigiamų simptomų, o malonus apsvaigimas tampa sunkiai pasiekiamas. Alkoholizmas būna sunkiai kontroliuojamas ir pasireiškia šiais požymiais:

– Pykinimas ir vėmimas.
– Galūnių drebulys.
– Galvos skausmas ir svaigulys.
– Viduriavimas.
– Padidėjęs kraujospūdis.
– Širdies aritmija.

Be minėtų simptomų, po alkoholio vartojimo užplūsta nerimas ir atsiranda vidinis baimės jausmas, kuris gali peraugti į depresiją, panikos priepuolius ir haliucinacijas (baltąją karštinę).

Dėl toksiško alkoholio poveikio centrinei nervų sistemai bei visam organizmui šie simptomai tik stiprėja ir trunka ilgiau.

Simptomų pasireiškimas bei paūmėjimas

Baimės ir nerimo jausmas gali pasireikšti vos kelios valandos po išgėrimo, o taip pat ir ryte, kai atsiranda pagirios. Tai lemia keletas priežasčių:

– Asmuo negali prisiminti dalies įvykių yra dezorientuotas arba neprisimena nieko.
– Alkoholis sukelia dehidrataciją ir taip sutrikdo organizmo procesus atsakingus už gebėjimą aprūpinti kūną deguonimi. Todėl smegenys nepakankamai maitinasi ir reaguoja nerimu, baime ir panika.
– Raumenų įtampa, drebulys, prakaitavimas, dažnas širdies plakimas ir kiti fiziniai simptomai dažnai pasireiškia kartu su nerimo simptomais.
– Būklę gali komplikuoti depresija ar net agresijos priepuoliai.

Fiziologinės priežastys

Apsinuodijimas alkoholiu sukelia daug neigiamų padarinių organizmui.

1. Nepakankama serotonino gamyba. Serotonino koncentracijos sumažėjimas veikia nuotaiką ir sukelia baimę, nerimą ir paniką.

2. Nervų sistemos hiperaktyvumas. Dėl per didelio susijaudinimo sutrinka miegas, atsiranda drebulys, dirglumas, po to krenta energija ir išsivysto ilgalaikis emocinis išsekimas.

3. gliukozės kiekio kraujyje pokyčiai. Piktnaudžiaujant alkoholiu padidėja cukraus kiekis kraujyje, todėl gali atsirasti sumišimas, dezorientacija, koordinacijos stoka ir panikos bei baimės jausmas.

4. dehidratacija. Šią būklę dažnai išprovokuoja viduriavimas ir vėmimas. Smegenys ypač jautriai reaguoja į dehidrataciją. Galvos svaigimas, silpnumas, nerimo mintys ir baimės priepuoliai atsiranda dėl nepakankamos organo ląstelių mitybos.

5. Aritmija. Širdies ritmo ir kraujospūdžio pokyčiai sukelia nerimą, kuris gali virsti panikos priepuoliais.

6. Nervų sistemos intoksikacija. Ši būklė sukelia savęs žalojimą, baimę likti vienam ir agresyvų elgesį.

Kaip atsikratyti nerimo ir baimės po pagirių

1. Pasireiškus simptomams reikia nedelsiant nustoti vartoti alkoholį.

2. Detoksikuoti ir išvalyti organizmą nuo etanolio skilimo produktų. Šiuo atveju sorbentų naudojimas yra mažai veiksmingas, nes jie paprastai skirti tik išvalytų žarnyną. Pacientui reikės lašinti antioksidantų ir hepatoprotektorių, kad pagerėtų kepenų funkcija.

3. Atkurkite vandens balansą organizme bei deguonies ir vitaminų pusiausvyrą.

4. Gerai išsimiegoti. Tai palengvina gydytojo paskirti, receptiniai miego ir raminamieji vaistai.

Kai organizmas atsikrato toksiškų alkoholio skaidymo produktų, pagerėja paciento psichoemocinė ir fizinė būklė. Tačiau toliau vartojant alkoholį simptomai ne tik sugrįžta, bet ir sustiprėja.

Jei gerdamas žmogus patiria baimę, nerimą ar panikos priepuolius, tai aiškus rodiklis, kad išsivystė alkoholizmas ir jį reikia gydyti.

Kreipkitės į gydytoją, kad paskirtų vaistų ir rekomenduotų veiksmingą kodavimo metodą.