Saugus deginimasis saulėje – mėgaukitės vasara be rizikos

  • Autorius: Guostė B.
  • 2022, Liepos 29d.
  • 0
  • 3133 Views
Saugus deginimasis saulėje

Atėjus vasarai dauguma mūsų nori išeiti į lauką ir mėgautis šiltu saulės spindulių pojūčiu ant odos. Nieko nėra geriau už poilsį ant lauko baldų ir natūralią šilumą, be to, ji padeda organizmui pasigaminti vitamino D, taigi yra naudinga ir sveikatai.

Tačiau, kaip žinome, deginimasis saulėje gali būti kenksmingas, todėl svarbu imtis atsargumo priemonių. Tai nereiškia, kad negalime mėgautis saule, tiesiog turime būti atsargūs, todėl pateikiame keletą būdų, kaip saugiai degintis saulėje.

Naudokite apsauginį kremą nuo saulės

Jei išeinate į lauką šviečiant stipriai saulei, net jei tik einate tvarkyti reikalų, bet ypač jei deginatės saulėje, prieš išeidami visada pasitepkite apsauginiu kremu nuo saulės. Net jei sėdite po skėčiu nuo saulės, UV spinduliai vis tiek gali pakenkti, todėl prieš eidami į lauką pasiimkite apsauginį kremą nuo saulės ir pasitepkite juo gausiai.

Įsitikinkite, kad jūsų naudojamas kremas nuo saulės turi bent SPF 30, tepkite jį bent 15 minučių prieš išeidami į lauką, kad jis spėtų susigerti. Turėtumėte naudoti maždaug unciją apsauginio kremo nuo saulės, kad padengtumėte savo kūną. Jei turite labai trumpus plaukus arba jų visai neturite, nepamirškite naudoti kremo nuo saulės ir ant galvos.

Darykite pertraukas

Jei jums darosi nemaloniai karšta, negulėkite tiesiog ant lauko baldų, o padarykite pertrauką. Eikite į vidų ir užkąskite, pomidorai – geras pasirinkimas, nes juose yra likopeno, kuris gali padėti išvengti odos paraudimo veikiant UV spinduliams. O, kad nesugertu daug šilumos, Jūsų lauko baldu komplektas turėtu būti šviesios spalvos. Tamsios spalvos kaip juoda sugeria šiluma ir būna nejauku.

Nepamirškite kepurės nuo saulės ir akinių!

Kita labai veiksminga apsaugos nuo nudegimų saulėje priemonė – kepurės nuo saulės ir nuo UV spindulių saugantys akiniai nuo saulės. Kepurės gerai apsaugo veidą, ausis ir kaklą, o kartu su UV spindulių akiniais nuo saulės – ir akis bei odą aplink akis.

saulės kremas apsaugai nuo pavojungų UV spinduliųVenkite piko valandų

Saulės spinduliai stipriausi maždaug nuo 10 iki 16 val. Per šį 6 valandų laikotarpį kiekvieną dieną pajusite daugiau šilumos ir spindesio, sklindančio iš saulės, todėl gerokai sutrumpės laikas, kurį galite saugiai praleisti saulėje.

Gerkite vandenį

Dehidratacija ne tik nemaloni, bet ir žalinga organizmui, todėl pasirūpinkite, kad po ranka turėtumėte daug vandens ir reguliariai gerkite. Beje, nepamirškite, kad nėra nieko blogiau už šiltą vandenį, kai karšta, o skėtis nuo saulės gali padėti išlaikyti jūsų vandenį šaltą.

Saugus deginimasis saulėje

Saugus deginimasis saulėje iš tikrųjų reiškia, kad reikia žinoti apie riziką, pasirūpinti, kad jūsų oda būtų apsaugota, ir nepersistengti. Laikydamiesi vos kelių paprastų rekomendacijų, galėsite mėgautis poilsiu saulėje be jokių problemų.