Ko reikia nepriekaištingai akinančiai šypsenai?

  • Autorius: Guostė B.
  • 2022, Rugsėjo 2d.
  • 0
  • 2094 Views
Ko reikia nepriekaištingai akinančiai šypsenai

Nepriekaištingai akinanti šypsena – pats gražiausias kiekvieno žmogaus aksesuaras. Šypseną it brangius papuošalus galima laikyti puikia ateities investicija, tačiau prastėjanti lietuvių dantų būklė rodo, kad retas juos prižiūri tinkamai. Siekiant ateityje džiaugtis sveikais dantimis, vien dantų pastos ir šepetėlio tikrai neužteks: kiekvieno žmogaus dantų priežiūros rutiną turi papildyti ir kitos priemonės bei dažnesni apsilankymai pas odontologijos specialistus.

Įpraskite naudoti dantų siūlą ir burnos skalavimo skystį

Nors dar darželiuose vaikai yra pradedami mokyti, kaip tinkamai prižiūrėti dantukus – kiek dantų pastos reikia išspausti ant šepetėlio, kiek minučių ir kokiais judesiais reikia valytis dantis – jiems augant, įpročiai neretai paliekami užnugaryje. Todėl nenuostabu, jog atsitiktinai gatvėje sutiktas suaugęs žmogus pasakytų, kad savo burnos priežiūrai neskiria jokio dėmesio ar dantis valo naudodamas tik dantų šepetėlį ir pastą. Gali atrodyti, kad pirmoji iš dviejų blogybių yra kur kas baisesnė už antrąją burnos priežiūros „nuodėmę“, tačiau odontologų teigimu, jos prilygsta viena kitai.

Tinkamai dantų būklei užtikrinti reikia naudoti ir burnos skalavimo skystį bei tarpdančių siūlą. Pastarojo naudojimas padeda pašalinti po dantų valymo šepetėliu tarp dantų įstrigusius maisto gabalėlius, apsaugo dantis nuo ėduonies ir apnašų, pagerina dantenų būklę. Tuo tarpu kaskart naudojamas burnos skalavimo skystis užtikrina, kad po valymo jūsų burnoje neliks bakterijų, kurios gali lemti blogą burnos kvapą, kraujuojančias dantenas ir kt.

Reguliariai atlikite profesionalią burnos higieną

graži šypsena (dantys)Ne paslaptis, kad daugelis žmonių, nepaisant jų amžiaus, vengia lankytis pas odontologus ir šiam žingsniui pasiryžta tik smarkiai suprastėjus jų dantų būklei. Dėl to suplanuoti vizitą odontologijos klinikoje jie sumano tik dantų ar dantenų skausmui trikdant gyvenimo kokybę, o ne reguliariai, bent porą kartų per metus. Tokių apsilankymų metu ne tik įvertinama dantų būklė, bet ir atliekama burnos higiena.

Atliekant burnos higieną, profesionaliais įrankiais ir priemonėmis specialistai pašalina ant pacientų dantų esančias kietąsias ir minkštąsias apnašas bei pigmentines dėmes, taip pat specialia pasta nupoliruoja dantis. Bemaž valandą trunkanti procedūra atliekama be jokio skausmo ir diskomforto, pacientas gali iškart džiaugtis gaiviais, blizgančiais ir baltesniais dantimis bei mėgautis maistu.

Tiesa, siekiant ilgiau trunkančio poveikio, profesionalai rekomenduoja bent parą laiko susilaikyti nuo taurės raudonojo vyro, puodelio arbatos, kavos ar ryškų spalvinį efektą turinčių daržovių bei uogų.