Kaip užkirsti kelią periodontitui?

  • Autorius: Guostė B.
  • 2023, Sausio 13d.
  • 0
  • 4358 Views
kaip užkirsti kelią periodontitui

Dantų priežiūra svarbi ne tik dėl estetinio aspekto, tačiau ir todėl, kad sveiki bei prižiūrimi dantys ir burnos ertmės higiena svariai prisideda prie tam tikrų ligų prevencijos. Dauguma tų ligų yra susijusios su dantimis bei dantenomis, o viena iš gana dažnai pasitaikančių ir tikrai nepageidaujamų yra periodontitas. Kas tai per liga ir ką galime padaryti, kad jos išvengtume?

Kas yra periodontitas?

kaip atrodo periodontitasTai – lėtinė infekcinė liga. Daugelis periodontitą dar gali išgirsti vadinant parodontoze. Sergant periodontitu pažeidžiami dantis supantys audiniai, pavyzdžiui, dantenos, alveolės kaulas ar kt. Nesuklysime pasakę, kad tai viena iš dažniausiai pasitaikančių dantenų ligų. Visgi gera žinia ta, kad yra nemažai priemonių, kurias pasitelkę galime užkirsti jai kelią. Kadangi ligą sukelia per ilgą laiką ant dantų ir dantenų susikaupusios bakterijos, tai labai svarbu neleisti pastarosioms čia užsilikti. Šiame kontekste labai geras sprendimas gali būti burnos irigatorius, leisiantis preciziškai pasirūpinti dantų ir dantenų švara.

Štai esminiai požymiai, iš kurių galima įtarti, kad turite periodontitą:

  •         dantenos paraudusios, patinusios, gali kraujuoti, būti pūlingos;
  •         dantys jautrūs, ypač valgant šaltą, saldų, karštą maistą;
  •         iš burnos sklinda nemalonus kvapas;
  •         gilėja dantenų kišenėlės;
  •         dantys keičia savo padėtį, tampa paslankesni;
  •         tirpsta danties kaulas.

Labai svarbu kuo anksčiau diagnozuoti šią ligą ir imtis efektyvaus gydymo. Negydomas periodontitas grasina dantų netekimu.

Kaip galima apsisaugoti nuo periodontito?

Kaip minėjome, labai svarbu periodontitą diagnozuoti kuo anksčiau. O jei norite užkirsti šiai ligai kelią, galite imtis tam tikrų prevencijos priemonių. Viena iš svarbiausių yra reguliarūs vizitai pas stomatologą. Ne tada, kai problema jau atsiranda, tačiau periodiškai kas pusmetį. Šių vizitų metu apžiūrimi dantys, įvertinama dantenų būklė, specialistas pastebės pokyčius, jei tokių esama, ligos užuomazgas ar riziką, tad imsitės atitinkamų veiksmų.

Taip pat norint užkirsti kelią periodontitui bei kitoms dantų ir dantenų ligoms svarbi tinkama burnos higiena bei dantų priežiūra. Kasdien valykite dantis šepetėliu ir pasta du kartus per dieną. Valymas turi trukti apie dvi minutes. Tarpdančių priežiūrai naudokite siūlą, nors geriausias sprendimas – burnos irigatoriai. Tai prietaisai, išvalantys net itin sunkiai prieinamas vietas ir užkertantys kelią maisto likučių, bakterijų kaupimuisi, apnašų susidarymui ir pan. Burnos irigatoriumi puikiai pašalinsite maisto likučius, mikrobus, dantų apnašas, išvalysite sunkiau pasiekiamas burnos ertmes, tarpdančius ir neleisite kauptis nešvarumams.