Onichokriptozė arba įaugusio nago problema: Gydymas „Arkada“ metodu

  • Autorius: Guostė B.
  • 2019, Gruodžio 28d.
  • 0
  • 36589 Views

Netaisyklinga nagų priežiūra, netinkama avalynė, genetiniai veiksniai, traumos, taip pat įvairios ligos ar kiti veiksniai gali būti nemalonios nagų ligos priežastimi. Ši liga vadinama onichokriptoze, arba įaugusiu nagu.

Liga pasireiškia tokiais simptomais kaip piršto ištinimas, paraudimas, nago srities ir piršto skausmingumas. Įaugęs nagas sukelia diskomfortą, atrodo neestetiškai. Ligą būtina gydyti, negydoma ji gali komplikuotis.

Įaugo nagas – kokių priemonių vertėtų imtis?

Jei nagas tik pradėjo įauginėti į odą, galima išbandyti tokias priemones kaip avalynės keitimas, reguliarios druskos vonelės arba minimalus odos ir nago atskyrimas namuose turimomis priemonėmis. Vis dėlto, ligai progresuojant nevertėtų pasikliauti vien liaudies medicinos priemonėmis, nes siekis savarankiškai sustabdyti ligą ne tik kad gali neduoti norimo rezultato, tačiau gali dar labiau pabloginti situaciją.

Jei nagas sukelia skausmą ir įaugusio nago vietoje kilo infekcija, apsilankius pas gydytoją įprastai pacientui patariama atlikti chirurginį dalies nago arba viso nago pašalinimą. Tačiau net ir ši operacija ne visada užtikrina, kad ataugęs nagas vėliau augs taisyklingai.

Egzistuoja alternatyvus įaugusio nago gydymo būdas, vadinamas „Arkada“ metodu. Šio gydymo metu pakoreguojama nago augimo kryptis bei forma, todėl nagas išgydomas visam laikui.

Iauges nagas
Modernaus nechirurginio „Arkada“ gydymo metodo dėka nereikia pašalinti nago, po procedūros beveik niekada nelieka žaizdų, iš karto numalšinamas skausmas.

Nechirurginis „Arkada“ metodas

Priešingai nei atliekant chirurginį gydymą, gydant „Arkada“ metodu anestezija netaikoma, nebent to pageidauja pacientas arba onichokriptozė yra itin komplikuota. Procedūros metu paciento koja stabiliai įstatoma į medicininį įrenginį vadinamą „Arkada“ kubu. Pėdų priežiūros specialistas naudodamas specialius instrumentus švelniai be skausmo atlaisvina nago plokštelę nuo odos, šlifuoja nagą, jį stumia reikiama kryptimi ir taip suteikia nagui tinkamą anatominę augimo kryptį.

Procedūros metu naudojama speciali pasta su akrilatais, kuria rekonstruojamos pašalinto nago dalys ir aptepamas visas pakoreguotas nagas. Sukietėjusi pasta išlaiko suformuotą nago augimo kryptį.

Įprastai nago atstatymui pakanka vienos procedūros, kuri gali trukti apytiksliai valandą. Po gydymo „Arkada“ metodu skausmas dingsta akimirksniu, todėl pacientas iš karto jaučia palengvėjimą. Tiek nagas, tiek ir pirštas ilgainiui atgauna estetišką išvaizdą, o gijimo metu nejaučiamas skausmas. Siekiant geriausių rezultatų, po atliktos procedūros labai svarbu tinkamai prižiūrėti nagą: laikytis higienos ir skirti dėmesį taisyklingam nagų kirpimui.

Įaugusio nago gydymo „Arkada“ metodu privalumai

Gydant onichokriptozę namų sąlygomis dažniausiai pavyksta susidoroti tik su lengvomis ligo formomis, o chirurginis gydymas reikalauja nago pašalinimo, o po operacijos liga gali atsinaujinti, be to – operacija palieka randą.

Modernaus nechirurginio „Arkada“ gydymo metodo dėka nereikia pašalinti nago, po procedūros beveik niekada nelieka žaizdų, iš karto numalšinamas skausmas. Kojos nagas nėra susiaurinamas, nelieka jokių randų, o išėję iš pėdų priežiūros klinikos į ją sugrįžtate tik profilaktinei apžiūrai.

Ilgą laiką vieninteliu įaugusio nago gydymo būdu buvo chirurginė operacija. Šiandien galima pasirinkti – ar ryžtis operacijai, skausmingam gijimui ir randams, ar pasirinkti ištobulintą beskausmę procedūrą, kuri padės pamiršti įaugusio nago sukeltus nemalonumus visam laikui.

Kaip atrodo nechirurginis „Arkada“ gydymo metodas įaugus nagui galite pamatyti šiame video: