Sportas namuose: 4 treniruočių tipai efektyviausiai mažinantys kūno svorį

  • Autorius: Guostė B.
  • 2021, Vasario 12d.
  • 0
  • 1262 Views
4 treniruočių tipai, padedantys efektyviausiai sumažinti kūno svorį (video)

Nors siekiant sumažinti kūno svorį svarbūs įvairūs gyvenimo būdo apsektai, tam tikros treniruotės gali padėti efektyviau pasiekti šio tikslo. Health.com kalbinti specialistai išskyrė 4 treniruotes, kurių metu sparčiausiai deginamos kalorijos.

1. Aukšto intensyvumo intervalinės treniruotės

Aukšto intensyvumo intervalinių treniruočių metu (HIIT) trumpus ir intensyvius energijos pliūpsnius suteikiantys pratimai kaitaliojasi su mažiau intensyviais, sulėtinančiais pratimais.

„Aukšto intensyvumo intervalinės treniruotės arba kardio intervalinės treniruotės yra labiausiai mokslu pagrįstas daug kalorijų sudeginantis fizinio aktyvumo būdas“, – teigia Liza Davis, klinikinė sporto fiziologė iš Ohajo valstijos, JAV.

Dar 2017 metais paskelbtoje studijoje teigiama, kad kalorijos deginasi sparčiau atliekant HIIT pratimus, negu sportuojant pastoviu tempu, kadangi HIIT treniruočių metu padidėja širdies ir ritmas ir kūno temperatūra, o tai laikinai pagreitina medžiagų apykaitą.

HIIT galima atlikti einant, bėgant, važiuojant dviračiu, vaikščiojant, irkluojant – tinkamų fizinių pratimų sąrašas praktiškai nesibaigiantis. Vienintelė svarbi HIIT taisyklė yra judėjimas intervalais. Pavyzdžiui, vieną minutę bėkite vidutiniškai intensyviu tempu, kitą minutę eikite normaliu tempu ir vėl nuo pradžių. Tokį pratimų modelį kartokite 30 minučių.

Susijęs video: 20 minučių aukšto intensyvumo treniruotė

2. Svorių kilnojimo treniruotės

Nors svorio kilnojimo treniruotės metu nesudeginama tiek kalorijų, kiek atliekant HIIT, ilgojoje perspektyvoje treniruojantis su svorių kilnojimu pasiekiamas ilgalaikis (o gal ir tvaresnis) kalorijų deginimo efektas.

Remiantis 2019 metais paskelbta studija, yra stiprus ryšys tarp raumenų masės ir medžiagų apykaitos greičio ramybės būsenoje – kuo didesnė raumenų masė, tuo sparčiau deginasi kalorijos ramybės būsenoje. Kitas tyrimas parodė, jog didinant kilnojamų svarmenų svorį, spartėja ir kalorijų deginimo greitis.

Susijęs video: 30 minučių treniruotė su svarmeninims

3. Joga, pilatesas, tempimo pratimai

Nors joga, pilatesas ir tempimo pratimai nepadeda sudeginti tiek daug kalorijų, kiek sudeginama HIIT ar svorių kilnojimo metu, tokios treniruotės padeda sustiprinti kūną ir pagerinti lankstumą.

„Bet kokios kūno stiprinimo ir tempimo treniruotės yra naudingos metant svorį. Be to, jos padeda atlikti didesnio intensyvumo kardio ir svorių kilnojimo pratimus, kadangi suteikia kūnui jėgos ir lankstumo“, – komentavo klinikinė sporto fiziologė L.Davis.

Susijęs video: 30 minučių tempimo pratimų naujokams treniruotė

4. Treniruotės, kurios teikia malonumą

Vis tik geriausios treniruotės, padedančios sumažinti kūno svorį, yra tos, kurios teikia malonumą. Tad, nepaisant to, kad HIIT suteikia efektyvius rezultatus, jei tokios treniruotės jums neteiks džiaugsmo – tikėtina, kad nesugebėsite reguliariai treniruotis.

Kaip rašoma „Obesitypublikuotoje studijoje, būtent nuoseklus mankštinimasis (kartu praktikuojant sveiką mitybą) yra svarbiausias veiksnys, siekiant užtikrinti svorio kontrolę ilgojoje perspektyvoje.

„Kai klientai klausia, kokie fiziniai pratimai padeda efektyviausiai sumažinti kūno svorį, galiu išskirti specifines treniruočių rūšis. Tačiau, kaip rodo praktika, geriausios svorio metimo treniruotės yra tos, kurios teikia malonumą ir džiaugsmą“, – tikino L.Davis.