5 požymiai, kad jūsų organizmui trūksta maistinių medžiagų

5 požymiai, kad jūsų organizmui trūksta maistinių medžiagų

Kartais gali būti sunku įsivertinti, ar su maistu gauname pakankamą kiekį reikalingų maistinių medžiagų. Tačiau čia į pagalbą galime pasitelkti savo kūnus: mitybos specialistės Kristin Kirkpatrick teigimu, organizmas siunčia specifinius signalus esant kokių nors medžiagų trūkumui.

Today.com publikuotame straipsnyje ji išskyrė 5 dažniausius simptomus, siejamus su maistinių medžiagų stoka.

1. Kraujuojančios dantenos

Dantenų kraujavimas gali būti netinkamos burnos higienos arba įvairių dantenų ligų požymis. Tačiau neseniai pristatyta mokslinė studija parodė, kad kraujuojančios dantenos gali signalizuoti ir apie vitamino C trūkumą organizme.

Mokslininkai pateikė išvadą, jog padidinus vit.C kiekio suvartojimą gali pavykti išspręsti dantenų kraujavimo problemas. Tą padaryti galima į kasdienį racioną įtraukus vit.C maistinių šaltinių: paprikų, brokolių, citrusinių vaisių, uogų ir kitų.

2. Lūžinėjantys ar slenkantys plaukai

Plaukų slinkimas taip pat gali būti sąlygotas įvairių veiksnių: genetinio paveldimumo, hormoninio disbalanso, streso, tam tikrų medikamentų vartojimo, skydliaukės sutrikimų ir daug kitų.

Plaukų slinkimas gali pasireikšti ir dėl to, jog organizmui trūksta baltymų ir riebiųjų rūgščių. 2017 metais pristatytoje mokslinėje apžvalgoje teigiama, jog cinkas, niacinas, biotinas, aminorūgštys ir „sveikosios“ riebalų rūgštys yra būtinos sveikai plaukų būklei. Be to, apžvalgoje nurodyta, jog plaukų slinkimas gali pasireikšti ir dėl perteklinio vitamino A ir seleno suvartojimo.

Siekiant išvengti plaukų lūžinėjimo ir slinkimo, svarbu su maistu gauti pakankamą kiekį baltymų ir omega-3 riebiųjų rūgščių. Jų gausios riebios žuvys, graikiniai riešutai, chia sėklos (dar kitaip žinomas kaip ispaninis šalavijas).

3. Raustanti oda

Jei susiduriate su nenuosekliai raustančia oda, gali būti, kad jūsų mityboje yra per daug cukraus, druskos arba rafinuotų grūdų produktų.

Kalifornijos universiteto mokslininkai neseniai nustatė, kad gausus perdirbtų maisto produktų vartojimas ir natūralių augalinių maisto produktų stoka mityboje yra siejami su uždegiminėmis odos reakcijomis. Siekiant to išvengti, į kasdienį racioną vertėtų įtraukti didesnį kiekį šviežių vaisių ir daržovių, vengti perdirbtų maisto produktų.

4. Vidurių užkietėjimas ir pilvo pūtimas

Šie simptomai gali signalizuoti, kad jūsų organizmui trūksta vandens ir maistinių skaidulų.

Pagal mitybos rekomendacijas, suaugęs žmogus per dieną turėtų suvartoti apie 25-35 gramus skaidulų, kurios yra gaunamos iš vaisių, daržovių, riešutų, sėklų, visagrūždių gaminių. Organizmo dehidratacijos išvengsite visos dienos metu gurkšnodami vandenį.

5. Negyjančios žaizdos

Negyjančios žaizdos gali pasireikšti dėl įvairių lėtinių ligų ar senėjimo procesų, tačiau tai taip yra simptomas, kad organizmui trūksta B grupės vitaminų.

Taigi susiduriant su šiuo simptomu, vertėtų į mitybą įtraukti B grupės vitaminų šaltinių: visagrūdžių gaminių, liesos mėsos, kiaušinių, žaliųjų lapinių daržovių ir kitų.

Naujienos iš interneto
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū