Brokoliai – „supermaistas“ sergantiesiems cukriniu diabetu

  • Autorius: Justinas B.
  • 2020, Rugsėjo 30d.
  • 0
  • 1013 Views
Brokoliai – „supermaistas“ sergantiesiems cukriniu diabetu

Nors šiai dienai cukrinis diabetas nėra išgydomas, tinkamas gyvenimo būdas (o ypač – sveika mityba) gali padėti sėkmingai kontroliuoti ligos simptomus, rašoma food.ndtv.com

Cukrinio diabeto pasekmės sveikatai gali būti negrįžtamos

Cukrinis diabetas yra vienas iš labiausiai paplitusių metabolinių sutrikimų šių laikų pasaulyje. Ši liga, sutrikdanti hormono insulino gamybą organizme arba pakeičianti organizmo reakcijas į gliukozės pokyčius, itin neigiamai veikia bendrąją žmogaus sveikatą.

Netinkamai kontroliuojamas cukrinis diabetas pažeidžia vidaus organų kraujagysles ir sutrikdo vidaus organų funkcijas. Ilgainiui negydomas cukrinis diabetas gali sukelti itin rimtų komplikacijų: inkstų nepakankamumą, širdies negalavimus, regos praradimą ar netgi galūnių gangreną.

Sveika mityba padeda kontroliuoti cukrinį diabetą

Kita vertus, cukrinis diabetas gali būti valdomas ne tik medikamentų pagalba. Tyrimai rodo, kad sveika mityba yra neatsiejama nuo efektyvios cukrinio diabeto kontrolės, o tai reiškia, kad mitybos reguliavimas gali itin pagerinti cukriniu diabetu paveiktų asmenų būklę.

Pavyzdžiui, įrodyta, kad daug skaidulų turinčio maisto vartojimas gali stabilizuoti cukraus svyravimus kraujyje, kadangi skaidulos virškinasi daug lėčiau, dėl ko gliukozė išsiskiria tolygiau.

Ką sako mokslas apie brokolius?

Jeigu sergate cukriniu diabetu arba jei jums yra nustatyta priešdiabetinė būklė, pabandykite savo kasdieniame mitybos racione vartoti daugiau brokolių. Ši kryžmažiedžių daržovių šeimai priklausanti daržovė ne tik turtinga skaidulomis, tačiau ir pasižymi priešuždegiminiu poveikiu, kuris itin svarbus cukriniu diabetu sergantiems žmonėms.

Kaip teigia mitybos konsultantė ir Mičigano technologijos universiteto profesorė dr. Rupali Datta, brokoliai turi itin mažą – 15 – glikeminį indeksą (GI), yra nekaloringi ir laikomi vienu geriausiu skaidulų šaltiniu. Taigi brokolis – tikras „supermaistas“ susiduriantiems su cukriniu diabetu.

Be to, dar 2008 metais žurnale „Diabetes“ publikuotame moksliniame tyrime buvo pabrėžta, jog sulforafanas, kurio didžiausios koncentracijos randamos brokoliuose, apsaugo organizmo ląsteles nuo pažeidimų, sukeliamų kraujagyslių sutrikimų, būdingų sergantiesiems cukriniu diabetu.

Justinas B.

Justinas yra redaktorius, rašytojas, internetinių projektų vystytojas. Siekia, kad skaitytojai gautų tvarią, patikrintą ir naudingą informaciją kiekvieną dieną.

Rodyti visus įrašus