Vartojant alkoholį padidėja rizika susirgti bent septyniomis vėžio formomis

  • Autorius: Guostė B.
  • 2020, Spalio 1d.
  • 0
  • 384 Views
Vartojant alkoholį padidėja rizika susirgti bent septyniomis vėžio formomis

Šių metų rugsėjo 22 dieną Europos visuomenės sveikatos aljansas (EPHA), Europos alkoholio politikos aljansas (Eurocare), Europos šalių vėžio lygos asociacija (ECL) kartu su Jungtine Europos gastroenterologijos organizacija (UEG) organizavo nuotolinę konferenciją, kurios metu diskutuota apie alkoholio politikos vaidmenį vėžio prevencijai, akcentuojant Europos kovos su vėžiu planą.

Visuomenė vis dar stokoja žinių apie alkoholio žalą

Tai, kas jau seniai žinoma sveikatos specialistų bendruomenei, vis dar nėra pasiekę didžiosios dalies visuomenės: alkoholis turi kancerogeninių savybių, o tai reiškia, kad vartojant alkoholį itin padidėja rizika susirgti mažiausiai septyniomis vėžio formomis (įskaitant krūties, kepenų, stemplės, storosios žarnos onkologinius susirgimus).

Kaip rašoma EPHA puslapyje, nuotolinėje konferencijoje išryškėjo dvi svarbiausios žinutės: visuomenėje trūksta žinių apie alkoholio ir vėžio ryšį, o sėkmingai vėžio prevencijai reikalingi pokyčiai tiek individualiu, tiek valdžios lygmeniu.

Alkoholis kancerogeniškumu nenusileidžia tabakui

Ir kol Europos politikos vykdytojai itin koncentruojasi į tabako draudimus, alkoholio rinka vis dar išlieka mažai ribojama. Tačiau, kaip teigė ECL narė dr. Wendy Yared, alkoholis yra lygiai tiek pat kancerogeniškas, kaip ir tabakas.

Nors Europos šalys sutaria dėl įstatymų siekiant riboti tabako gaminių vartojimą, tikėtina, jog toks konsensusas nebus pasiektas kalbant apie alkoholio ribojimus. Kita vertus, Europos Komisija užsibrėžia teikti paramą šalims narėms, siekiančioms keisti alkoholio vartojimo politiką.

Konferencijoje dalyvavę EPHA atstovai tikino ir toliau sieksiantys didinti visuomenės sąmoningumą apie alkoholį ir mažinti alkoholio suvartojimą taikant tokias politines priemones, kaip alkoholio kainų didinimas, atitinkamas ženklinimas ir rinkodaros ribojimai.

Statistiniai duomenys atskleidžia opias problemas

Statistika rodo, kad Europoje bendras alkoholio suvartojimas išlieka didžiausiu pasaulyje (vidutiniškai per metus vienam asmeniui tenka 9,9 litro grynojo alkoholio).

O štai šių metų rugsėjo 29 dieną publikuotas RAND korporacijos (JAV) atliktas tyrimas parodė, kad pandemijos metu (2020 metų pavasarį) itin išaugo (54%) alkoholio suvartojimas tarp amerikiečių, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2019 metais.