Dantenų kraujavimas yra siejamas su vitamino C trūkumu

Kraujuojančios dantenos gali signalizuoti, kad jums trūksta vitamino C

Amerikos odontologų asociacija susiduriantiems su dantenų kraujavimu pataria peržvelgti savo burnos higienos įpročius ir apsilankyti pas odontologus, kadangi dantenų kraujavimas gali būti gingvito (ankstyvosios periodontito stadijos) simptomas.

Tačiau Vašingtono universiteto mokslininkų naujausioje studijoje teigiama, jog dantenų kraujavimas gali signalizuoti ir apie vitamino C trūkumą organizme.

„Jei pastebite, kad jūsų dantenos kraujuoja, pirmiausia jūs turėtumėte išsiaiškinti to priežastį. Vitamino C stoka organizme yra viena iš galimų priežasčių“, – teigė vyriausiasis studijos autorius, gydytojas odontologas ir Vašingtono universiteto profesorius Philippe Hujoelis.

Didesnis vitamino C suvartojimas gali išgydyti dantenų kraujavimą

Studijos metu mokslininkai analizavo 15 klinikinių bandymų iš šešių skirtingų šalių, kuriuose buvo įtraukti 1140 tiriamieji ir duomenys 8210 JAV piliečių, dalyvavusių JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro apklausoje.

Tyrimo rezultatai parodė, kad dantenų kraujavimas yra siejamas su žema vitamino C koncentracija kraujyje. Išvadose nurodoma, jog žmonėms, kurie susiduria su vitamino C trūkumu, didesnis šio vitamino kiekio suvartojimas padeda išspręsti dantenų kraujavimo problemas.

PSO rekomendacijos yra ribotos

Be to, pasak studijos autorių, Pasaulinės sveikatos organizacijos nustatyta vit.C dienos norma apsaugo nuo skorbuto (ligos, kurią sukelia itin didelis vit.C trūkumas), tačiau yra nepakankama siekiant užkirsti kelią dantenų kraujavimui.

Siekiant užtikrinti pakankamą vit.C kiekį organizme, profesorius Philippe Hujoelis rekomenduoja į mitybos racioną įtraukti kuo daugiau neapdorotų augalinės kilmės produktų: kivių, citrusinių vaisių, čili pipirų ir kitų. Neturint galimybės suvartoti pakankamą kiekį natūralių maisto produktų, gausių vit.C, mokslininkas pataria rinktis papildus, kuriuose vit.C dienos norma siektų 100-200 mg.

Vitamino C svarba buvo pamiršta

Mokslininkai jau prieš daugiau kaip 30 metų atkreipė dėmesį į vit.C stokos ir kraujuojančių dantenų sąsają, tačiau šie įrodymai taip ir liko užmaršty. Su laiku kraujuojančių dantenų problemas pirmiausia skatinta spręsti atidesne burnos higiena: dažnesniu dantų valymu, tarpdančių siūlo naudojimu.

Studiją atlikę autoriai tikina, kad vien kruopšti burnos higiena gali nepadėti kraujuojančių dantenų atveju, tad itin svarbu pasirūpinti, ar organizmas gauna pakankamą kiekį reikalingų maistinių medžiagų.

Naujienos iš interneto
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū