EUROPOS JUDRIOJI SAVAITĖ (RUGSĖJO 18–23 D.) KARTU SU VILNIAUS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURU

  • 2017 18 rugsėjo
  • 0
  • 111 Views

Kasmet rugsėjo viduryje vyksta Europos judrioji savaitė, kurios metu organizuojami renginiai ir akcijos, skatinantys valdžios institucijas, gyventojus atkreipti dėmesį į ekologiškas, alternatyvias transporto priemones ir taip prisidėti prie oro taršos, triukšmo mažinimo, eismo saugumo gerinimo bei sveikatos tausojimo, aktyviai leidžiant laiką lauke ir daugiau judant. Akcijos kulminacija – diena be automobilio. Pirmąkart surengta 2002 m. savaitė tapo didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje.

Kokiais renginiais Europos judriąją savaitę paminės sostinės gyventojai, pasakoja Vilniaus m. visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė, kineziterapeutė Milda Navaslauskaitė. Visi renginiai nemokami, informacija ir registracija vykdoma www.vvsb.lt.

Moksleiviams – netradicinės pamokos

Vilniaus m. visuomenės sveikatos biuras (VVSB) kasmet prisijungia prie Europos judriosios savaitės, surengdamas gausybę įdomių renginių ir pristatydamas naujovių. Šiemet kineziterapeutai iškeliaus į sostinės mokyklas.

„Dažnai girdime, jog nemėgstamiausia disciplina – kūno kultūra, ypač vyresnėse klasėse. Mūsų biuro kineziterapeutai nori parodyti, kad šios pamokos gali būti įdomios ir naudingos. Todėl Europos judriąją savaitę aplankysime dešimt Vilniaus mokyklų. 9–12 klasių gimnazistams vesime netradicines kūno kultūros pamokas, mokysime pratimų laikysenai ir lankstumui gerinti. Šiomis pamokomis skatinsime jaunimą pamėgti judėjimą ir sportą, kuris augančiam organizmui tikrai labai svarbus“, – įsitikinusi Milda Navaslauskaitė.

Netradicinės pamokos Vilniaus moksleiviams vyks rugsėjo 18–22 d.

Veiks „Judesio mokykla“

VVSB visuomenės sveikatos specialistė pasakoja, kad praėjusį sezoną itin populiari buvo „Judesio mokykla“, kuri skirta visiems, norintiems sužinoti, kaip taisyklingu judesiu pagerinti savo savijautą, užkirsti kelią ligoms, būti sveikiems ir aktyviems.

„Šiais metais ne tik teoriškai, bet ir praktiškai mokysimės įvertinti savo pėdų būklę, pakeisti netaisyklingą kvėpavimą, kuris yra raktas į daugybę mus kamuojančių ligų, sužinosime, kaip atpalaiduoti raumenis ir paprastas masažo technikas atlikti namie. Taip pat gilinsimės į šių laikų žmones kamuojančius nugaros, kaklo ir galvos skausmus bei bandysime koreguoti netaisyklingą laikyseną, – užsiėmimų temas vardina M. Navaslauskaitė. – O seminarus vesti pakvietėme kvalifikuotus Lietuvos sporto universiteto kineziterapeutus Gretą Baronaitę ir Darių Dzimidą. Tai išties puiki proga ne tik įgauti vertingų žinių, bet ir išmokti jas pritaikyti kasdieniame gyvenime“.

Judesio mokyklos užsiėmimai prasidės rugsėjo 18 d. ir tęsis iki spalio pabaigos. Jie vyks Žemaitės verslo centro III a. salėje (Žemaitės g. 21, Vilnius).  Daugiau informacijos ir registracija: http://www.vvsb.lt/kvieciame-i-projekta-judesio-mokykla/ 

Sklaidys mitus apie nugaros sveikatą

Europos judriąją savaitę VVSB organizuoja didelį renginį, skirtą nugaros skausmo prevencijai, kuriame tikimasi sulaukti daugiau nei 100 dalyvių – dirbančių sėdimą darbą, jau sportuojančių ar dar tik besiruošiančių pradėti mankštintis.

„Renginį pradėsime seminaru, kuriame kineziterapeutė Dovilė Šimonytė-Šturienė supažindins su pagrindinėmis stuburo skausmo priežastimis, papasakos, kaip reaguoti jam atsiradus bei kaip jo išvengti. Taip pat ji paneigs dažiausiai girdimus mitus apie nugaros sveikatą ir atskleis auksines taisykles, kurių laikydamasis kiekvienas išvengs arba sumažins nemalonius pojūčius nugaros ir kaklo srityse, – sako kineziterapeutė M. Navaslauskaitė. – O praktinę dalį vesiu aš, kartu mankštinsimės, mokysiu pratimų, kurie ypač bus naudingi sėdimą darbą dirbantiems žmonėms, parodysiu, kaip po darbo dienos paruošti kūną sporto salei ar aktyviam laisvalaikiui“.

Nugaros skausmo prevencijai skirtas renginys vyks rugsėjo 20 d. 18 val. Socialinių mokslų kolegijos (Kalvarijų g. 137E) konferencijų salėje. Daugiau informacijos ir registracija: http://www.vvsb.lt/kvieciame-i-nemokama-seminara-kas-sukelia-nugaros-skausma-ir-kaip-jo-isvengti/

Mokys sąmoningo kvėpavimo

Vis garsiau specialistai kalba, kad sąmoningai kvėpuojant galima pagerinti savo fizinę ir emocinę sveikatą, miego kokybę, mažinti stresą, kurio mūsų gyvenime netrūksta, išsilaisvinti iš ribojančių įsitikinimų ir atskleisti kūrybiškumą.

Todėl M. Navaslauskaitė kviečia vilniečius į paskaitą apie sąmoningą kvėpavimą ir valandos trukmės praktinę sesiją: „Užsiėmimą ves sertifikuota sąmoningo kvėpavimo specialistė Agnė Zinkevičiūtė, kuri supažindins su sąmoningo kvėpavimo nauda. Puiki proga po paskaitos išbandyti kelias paprastas, bet efektyvias praktikas, kurias dalyviai galės kasdien naudoti energijai pakelti arba nusiraminti – pagal tai, kada ko reikia. Sąmoningai kvėpuodamas žmogus tampa ramesnis, jis gali labiau koncentruotis į tai, kas iš tiesų jam svarbu“.

VVSB specialistė perspėja, kad dalyviai atsineštų sporto kilimėlį, pledą ar miegmaišį ir pagalvėlę.

Sąmoningo kvėpavimo renginys vyks rugsėjo 21 d. 18 val. galerijoje ,,Cechas” (Vytenio g. 6). Daugiau informacijos ir registracija: http://www.vvsb.lt/kvieciame-ismokti-samoningai-kvepuoti/

Masinė stipruotė

Šių metų Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamus renginius, skirtus Europos judriajai savaitei, vainikuos masinė stipruotė.

„Kaip ir visi šių metų savaitės renginiai, baigiamasis bus taip pat dviejų – teorinės ir praktinės – dalių. Mums padės sveiko judėjimo komanda „MyHero“. Pradėsime nuo motyvuojančių pokalbių:  kas sporte ir gyvenime motyvuoja, kodėl kiekvienam svarbu suprasti priežastis, dėl ko jis nori keltis kas rytą, kokia jo gyvenimo motyvacija ir kodėl ji turėtų lydėti kasdien, net ir pasibaigus Judriajai savaitei. O susitikimą baigsime žemo intensyvumo, funkcine treniruote viso kūno raumenims“, – pasidalino VVSB specialistė.

Masinė stipruotė su „MyHero“ vyks rugsėjo 23 d. 12–14 val. Kauno g. 34E (lofte). Renginys yra nemokamas, reikalinga registracija: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdpPJGVrDMTR3JjfxmlggF_Ba67IiqYBYMFFzUi1yCFUAlQeA/viewform?c=0&w=1

Informaciją parengė:

Milda Navaslauskaitė
Kineziterapeutė –
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Asmeninis tel.: 862359901 

Vilniaus miesto savivaldybės
Visuomenės sveikatos biuras
Polocko g. 12-2, LT-01204 Vilnius
Tel./faks.: (8 5) 271 1244
El. p.: info@vvsb.lt
http://www.vvsb.lt

Pranešimą paskelbė : Evelina Paukštė, Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Naujienos iš interneto
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū