Dažniausios ausų skausmo priežastys

  • Autorius: Guostė B.
  • 2022, Balandžio 4d.
  • 0
  • 5835 Views
lor gydytojas
Ausies skausmas itin nemalonus pojūtis. Jis gali atsirasti dėl įvairių problemų, kurios ne visada akivaizdžios. Todėl dažnai tokiais atvejais neapsieinama be specialisto pagalbos. Natūralu, kad patiriant stiprų skausmą, norisi kuo greičiau išsiaiškinti jo priežastis. Dažniausias iš jų aptariame šiame straipsnyje.

“Plaukiko ausis”

Viena iš dažniausių ausų skausmo priežasčių yra išorinės ausies uždegimas, arba kitaip “plaukiko ausis”. Tokia infekcija dažniausiai išsivysto tada, kai vanduo patenka į išorinį ausies kanalą ir sukuria drėgną aplinką bakterijoms daugintis. Išorinės ausies uždegimas labai skausmingas. Paprastai jis gydomas antibiotikais. Siekiant išvengti tokios problemos, po plaukiojimo svarbu gerai išdžiovinti ausis.

Sieros susikaupimas

Spaudimas ausyje gali atsirasti dėl joje susikaupusios sieros. Šiai sukietėjus ir susimaišius su riebalinių liaukų sekretu, susidaro kamštis, kuris gali sudirginti ausies kanalą ir sukelti diskomforto jausmą arba skausmą. Tokia problema labiau būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, ypač tiems, kurie nešioja klausos aparatus. Taip yra todėl, nes šie prietaisai gali blokuoti įprastą sieros pasišalinimą iš ausies.

Įtariant, kad ausyje susidarė kamštis, jokiu būdu nerekomenduojama jo bandyti pašalinti patiems. Taip galima tik dar labiau suspausti sierą ir įstumti ją giliau į ausį, tokiu būdu apsunkinant kamščio pašalinimą. Profesionalią pagalbą susidūrus su tokia problema gali suteikti šeimos gydytojas, slaugytojas pirminės sveikatos priežiūros įstaigoje arba LOR gydytojas, kitaip žinomas kaip otorinolaringologas. Sužinoti daugiau apie pastarojo teikiamas paslaugas ir užsiregistruoti vizitui klinikoje galite paspaudę ant aukščiau pateiktos nuorodos.

Žandikaulio sutrikimas arba danties skausmas

Kaip jau minėjome, ausų skausmo priežastys ne visada slypi pačiose ausyse. Kartais jį gali sukelti temporomandibulinis sutrikimas, pažeidžiantis smilkininį apatinį žandikaulio sąnarį. Tai pakankamai dažna ir sudėtinga būklė, kurios atsiradimą gali paskatinti tam tikri mūsų įpročiai arba pasikartojantys nevalingi veiksmai, pavyzdžiui, griežimas dantimis (bruksizmas). Temporomandibulinio sutrikimo sukeliamas ausies skausmas yra aštrus, primenantis dūrimą. Iki ausies gali plisti ir dantų skausmas. Tiek vienu, tiek kitu atveju gali padėti gydytojas odontologas.

Oro slėgio pokyčiai

Nemalonų ar net skausmingą pilnumo jausmą ausyse gali sukelti oro slėgio pokyčiai skrendant, ypač kai lėktuvas kyla arba leidžiasi. Tokiu atveju gali padėti žiovulys, gumos kramtymas arba rijimas. Taigi jei skrydžio metu pajutote diskomfortą ausyse, pabandykite tai padaryti. Jeigu šie metodai nepadeda, galite išbandyti taip vadinamą Valsalvos manevrą: užspauskite šnerves ir švelniai bandykite iškvėpti, tarsi pūstumėte balioną, kol ausys atšoks.

Ausų skausmo priežasčių gali būti įvairių ir tai tik keletas iš jų. Bet kokiu atveju į tokią būklę derėtų pažvelgti pakankamai rimtai, ypač jei ji kartojasi arba tęsiasi ilgai. Pasikonsultavę su gydytoju otorinolaringologu galite užbėgti už akių rimtoms sveikatos problemoms. Taigi jei nerimą kelią nemalonūs simptomai, būtinai tai ir padarykite.