Kaip kalbėtis su paaugliais apie intymius santykius?

  • Autorius: Guostė B.
  • 2022, Balandžio 4d.
  • 0
  • 2591 Views
prezervatyvai
Daugelis paauglių susiduria su lytinio švietimo trūkumu. Turėję vos kelias pamokas mokykloje, jie dažnai patiria informacijos stoką ir atsakymų ieško interneto platybėse. Žinoma, atsakymai elektroninėje erdvėje ne visada teisingi ir patikimi. Kiekvieni tėvai ir globėjai su savo įžengusiu į paauglystę vaiku turėtų aptarti jiems rūpimus klausimus apie intymius santykius.

Apsaugos priemonės

Pirmiausia naudinga aptarti apsisaugojimo priemones, nes galiausiai kiekvienas pradės vystyti intymius santykius. Tiek vaikinus, tiek merginas svarbu supažindinti su priemonėmis, skirtomis skirtingoms lytims. Paaugliams svarbu suprasti, kaip vyksta moters vaisingumo ciklas, kaip lytiniu keliu plinta įvairios ligos ir kokių kontraceptinių priemonių galima įsigyti. Galite rekomenduoti konkrečias parduotuves, kuriose jie galės ramiai nusipirkti geros kokybės priemonių ir likti saugūs.

Faktai ir mitai

Labai svarbu paauglių negąsdinti siaubo istorijomis apie lytinius santykius, o ramiai aptarti faktus ir mitus. Internete galima rasti daug klaidingos informacijos, todėl jūsų vaikai gali išsigąsti tam tikrų niuansų ar netikrų įvykių. Prieš kalbėdamiesi patys įsitikinkite, kad jūsų žinomi faktai yra tikri. Ramiai aptarkite paaugliams iškilusius klausimus ir be streso paraginkite pasidalinti mintimis. Svarbu psichologinis palaikymas ir rodomas noras padėti.

Sutikimas

Reikia išmokyti paauglius suprasti kito asmens ir savo sutikimą intymiems santykiams vystyti. Svarbu paaiškinti, kokius klausimus reikia aptarti su savo partneriu prieš norint užsiimti tokia veikla (pavyzdžiui, “ar jau esi pasiruošęs (-usi)?”, “kas tave neramina?” ir pan.). Suteikite informacijos apie frazes, kurios parodo nesutikimą (“ne”, “nenoriu”, “aš dar nepasiruošęs (-usi)” ir pan.), o kokios – priešingai (“taip”, “viskas gerai” ir pan.). Būtina aptarti būdus, kaip apsisaugoti nuo smurto ir atpažinti blogų kėslų turinčius žmones.

Kalbėtis tokiomis temomis gali būti sunku tiek paaugliams, tiek tėvams ar globėjams. Jei matote, kad negalite laisvai aptarti tokių klausimų, kreipkitės pas specialistus (gydytojus ginekologus ar urologus, psichologus ir pan.), kurie gali jūsų vaiką supažindinti su šia tema. Nusprendę patys juos šviesti, galite aptarti apsaugos priemones, faktus ir mitus apie intymius santykius ir tinkamą partnerio bei savo sutikimo supratimą. Tik nuoširdus pokalbis padės susigaudyti informacijos gausoje.