70 proc. atvejų apendicitas gali būti gydomas antibiotikais

70 proc. atvejų apendicitas gali būti gydomas antibiotikais

Mičigano universiteto Chirurgijos skyrius dalyvavo plataus masto klinikiniuose bandymuose, kurių metu nustatyta, kad daugeliu atveju apendicitas gali būti saugiai ir efektyviai gydomas antibiotikais, rašoma technology.org

Antibiotikai nepasiteisino 3 iš 10 pacientų

Klinikiniai bandymai, vadovaujami Vašingtono universiteto, tęsėsi nuo 2016 metų gegužės iki 2020-ųjų vasario, bei įtraukė žmones iš 14 JAV valstijų.

Iš viso bandymuose dalyvavo 1 552 pacientai, kuriems buvo diagnozuotas apendicitas. Jie patys turėjo pasirinkti dalyvauti medikamentiniame arba chirurginiame gydyme. Skirtingos pacientų grupės medikų priežiūroje buvo po 90 dienų.

Gydymas antibiotikais nepasiteisino tik 3 iš 10 pacientų. Tačiau tai buvo tie pacientai, kurių organizme rasti apendikolitai (o tokiems pacientams įprastai ir yra skiriamas chirurginis gydymas).

„Mūsų klinikiniai bandymai dar kartą patvirtino, kad pacientai su apendikolitais priklauso didesnės rizikos grupei. Taigi ir toliau rekomenduotume tokiems pacientams taikyti chirurgines operacijas“, – komentavo Mičigano universiteto profesorė, chirurgė Pauline Park.

Po medikamentinio gydymo pacientai jaučiasi daug geriau

Atliekant klinikinius bandymus, mokslininkams buvo itin svarbu išsiaiškinti pacientų gyvenimo kokybės rodiklį po medikamentinio arba chirurginio apendicito gydymo.

Paaiškėjo, kad tie pacientai, kurie buvo gydomi tik medikamentais, daug lengviau sugrįžo į visavertį, įprastą gyvenimą. Tuo tarpu po chirurginės operacijos pacientams prireikia daug daugiau laiko atsistatyti, o tai neretai itin apsunkina pacientų būklę.

„Mūsų bandymų duomenys rekomenduoja leisti pacientams turėti įtakos sprendžiant, koks apendicito gydymo būdas būtų tinkamiausias jų atveju, ir, jeigu įmanoma – leisti jiems išvengti operacijos“, – tikino P. Park.

Sergantiesiems COVID-19 geriau vengti chirurginės operacijos

Pacientai, turintys COVID-19, susiduria su didesne komplikacijų rizika po chirurginių intervencijų, tad mokslininkai taip pat rekomenduoja tokiems pacientams taikyti antibiotikų gydymo kursą apendicito atveju.

„Antibiotikai gali visiškai išgydyti apendicitą ar bent jau atitolinti chirurginių operacijų poreikį. Tad pacientams, sergantiems COVID-19, visų pirma vertėtų taikyti medikamentinį gydymo būdą ir tik pasveikus nuo COVID-19 spręsti, ar chirurginė intervencija yra reikalinga”, – pabrėžė P. Park.

Justinas B.

Justinas yra redaktorius, rašytojas, internetinių projektų vystytojas. Siekia, kad skaitytojai gautų tvarią, patikrintą ir naudingą informaciją kiekvieną dieną.

Rodyti visus įrašus