Testosteronas galimai sumažina cukrinio diabeto riziką, teigia mokslininkai

  • Autorius: Justinas B.
  • 2020, Gruodžio 30d.
  • 0
  • 951 Views
Testosteronas galimai sumažina cukrinio diabeto riziką, teigia mokslininkai

Neretai II-ojo tipo cukrinis diabetas įvardijamas kaip gyvenimo būdo sukelta liga, kadangi yra siejamas su nutukimu, fizinio aktyvumo stoka ir netinkama mityba.

Kaip rašoma technology.org, nors viena iš pagrindinių II-ojo tipo diabeto prevencinių priemonių – sveikas gyvenimo būdas, mokslininkai atrado, jog testosterono terapija diabeto prevencijai taip pat galimai veiksminga.

Tyrimas truko dvejus metus

Adelaidės universiteto (Australija) vadovaujama mokslininkų komanda pristatė dvejus metus trukusį klinikinį tyrimą, kurio metu paaiškėjo, jog testosteronas padeda išvengti II-ojo tipo cukrinio diabeto.

Tyrime dalyvavo daugiau kaip tūkstantis 50-74 metų amžiaus vyrų, kurie sirgo nutukimu arba pasižymėjo antsvoriu. Dvejus metus tiriamieji laikėsi specifinių mitybos ir fizinio aktyvumo taisyklių. Vienai tiriamųjų grupei buvo skiriama testosterono terapija, o kitai – placebas.

Testosterono terapija sumažino II-ojo tipo diabeto riziką

Praėjus tyrimui, 21 proc. placebo grupės tiriamiesiems buvo nustatytas II-ojo tipo diabetas, tuo metu testosterono terapijos grupėje diabetas nustatytas 12 proc. tiriamųjų. Vidutiniškai visi tiriamieji numetė apie 3-4 kilogramus kūno svorio.

„Gauti rezultatai rodo, kad be optimalaus fizinio aktyvumo ir sveikos mitybos, testosterono terapija taip pat gali užkirsti kelią II tipo diabeto išsivystymui“, – komentavo vienas iš studijos autorių, profesorius Gary Wittertas.

Testosterono nauda diabeto prevencijai grindžiama tuo, jog hormonas didina raumeninę masę organizme, sumažina riebalinį audinį ir cukraus kiekį kraujyje.

Testosteronas neturėtų tapti vieninteliu įrankiu

Ar mokslininkų gauti duomenys leidžia manyti, jog medikai savo pacientams turėtų skirti testosteroną, kad būtų išvengiama cukrinio diabeto išsivystymo? Pasirodo, daugelis tam prieštarauja.

Pasak mokslininkų, sveika mityba, fizinis aktyvumas yra efektyviausia ir sveikatai palankiausia diabeto prevencinė priemonė. Nors testosteronas išties gali pasitarnauti diabeto prevencijai, vien testosterono terapija nesuteiks pozityvių rezultatų.

Justinas B.

Justinas yra redaktorius, rašytojas, internetinių projektų vystytojas. Siekia, kad skaitytojai gautų tvarią, patikrintą ir naudingą informaciją kiekvieną dieną.

Rodyti visus įrašus