4 maisto produktai, praturtinantys mitybą žiemos metu

Mergina žiemos metu lauke pučia sniegą nuo delnų.

Sezoninė mityba, kuomet konkrečiu sezonu vartojami tuo metu augantys ar subrendę vietiniai maisto produktai, yra palankiausia žmogaus sveikatai. Žiemą žmogaus organizmas tampa mažiau atsparus virusinėms ir infekcinėms ligoms, tad itin svarbu, kad kasdieniame mitybos racione vartotume sezoninių produktų, iš kurių gautume visų reikalingų maistinių medžiagų.

Žiemos metu į maisto racioną rekomenduojama įtraukti imunitetą stiprinančių ir organizmą sušildančių vaisių, daržovių, grūdinių kultūrų, riešutų patiekalų. Pateikiame keletą pagrindinių produktų, kuriuos vertėtų įtraukti į mitybos racioną žiemą:

? Morkos ir šakninės daržovės

Tinkamai laikomos morkos šviežios išlieka ir žiemą, tad šį produktą vertėtų įtraukti į kasdienį racioną. Morkose gausu karoteno, kuris organizme konvertuojasi į vitaminą A, svarbų regėjimo, odos, gleivinės, imuninės sistemos būklei.

Be morkų, žiemą mitybą gali praturtinti ir kitos imunitetą stiprinančios šakninės daržovės, tokios kaip ridikai, burokai ar ropės.

? Brokoliai

Brokoliai dažnai įvardijami „supermaistu“, kadangi juose gausu kalcio, vitaminų A, C, K ir kitų mikroelementų. Brokoliai stiprina imuninę sistemą, pasižymi priešuždegiminiu, antioksidantiniu ir organizmą valančiu poveikiu, tad yra itin naudingi serganties cukriniu diabetu.

? Riešutai

Visų rūšių riešutai pasižymi antioksidantiniu poveikiu. Juose gausu sveikųjų riebalų, baltymų ir kitų mikroelementų, stiprinančių imunitetą ir bendrą organizmo būklę. Be to, riešutams būdingas organizmą šildantis poveikis. Specialistai rekomenduoja kiekvieną dieną suvalgyti po saują riešutų.

? Medus

Nuo seno medus yra žinomas dėl savo efektyvaus priešuždegiminio, šildančio ir imunitetą stiprinančio poveikio. Ne veltui peršalus rekomenduojama gerti arbatą su šaukšteliu medaus. Be to, medus yra daug sveikesnis ir naudingesnis pakaitalas cukrui.

Išvados

Įvairiais produktais praturtinta sezoninė mityba yra vienas iš svarbiausių veiksnių siekiant palaikyti sveiką organizmo būklę, tačiau vien visavertė mityba neužtikrins sveikatos. Nemažiau svarbu kasdien leisti laiką gryname ore, užsiimti fiziniu aktyvumu, gerti pakankamą kiekį vandens, išsimiegoti, derinti poilsio ir darbo režimą.

Justinas B.

Justinas yra redaktorius, rašytojas, internetinių projektų vystytojas. Siekia, kad skaitytojai gautų tvarią, patikrintą ir naudingą informaciją kiekvieną dieną.

Rodyti visus įrašus