Prostatitas: kaip išvengti nemalonius simptomus sukeliančios ligos?

Prostatitas: kaip išvengti nemalonius simptomus sukeliančios ligos?

Prostatitas – prostatos uždegimas, pakankamai dažna ir ypač nemaloniais simptomais pasižyminti liga, pavyzdžiui: sėklidžių skausmu; skausmas šlapinantis; šlapimo pūslės spazmai; skausminga ejakuliacija; dubens skausmu; skausminga, padidėjusia prostata ir t.t. Visi šie simptomai iš tiesų gali pabloginti įprastą gyvenimo kokybę, todėl labai svarbu žinoti, kaip išvengti šios ligos.  

Siekiant išvengti bet kurios ligos, pirmiausia reikia suprasti jos atsiradimo priežastis. Prostatitas gali būti ūmus arba lėtinis ir atsirasti dėl skirtingų priežasčių. Štai, pavyzdžiui, ūmus prostatitas gali atsirasti dėl lytinių organų traumų, infekcijos, lytiniu keliu plintančių bakterijų ar nusilpusio imuniteto. Paprastai šios formos prostatitas prasideda staigiai bei netikėtai ir yra lydimas skausmo dubens srityje, dažno ir skausmingo šlapinimosi, šaltkrėčio.

Lėtinis prostatitas turi nebylią pradžią ir gali būti nustatomas tik po kelių mėnesių ar pusmečio. Atsiranda dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, chaotiško lytinio gyvenimo, lytinių organų ligos, dubens sričiai perduodama vibracija.

Tad, jei norisi išvengti šios itin nemalonius pojūčius sukeliančios bei fizinę, emocinę, psichinę būklę galinčios pabloginti ligos, metas imtis tam tikrų sprendimų, pavyzdžiui:

Peržiūrėkite savo mitybą – tinkamas valgiaraštis gali sumažinti šios ligos tikimybę. Turėtumėte sumažinti suvartojamų riebalų kiekį, tačiau neverta atsisakyti žuvies taukų papildų. Aštrūs, kepti, marinuoti patiekalai taip pat neturėtų būti dažnas pasirinkimas, kavą vartokite irgi saikingai. Svarbu, kad su maistu gautumėte pakankamai antioksidantų, vitaminų A ir C;

Nepraktikuokite sveikuoliškų maudynių lediniam vandenyje. Nors toks užsiėmimas dažnai yra įvardijamas kaip sveiko gyvenimo būdo principas, tuo pat metu tai yra prostatito tikimybę didinanti aplinkybė;

Stiprinkite savo imunitetą, kuo daugiau leiskite laiką gryname ore, neatsisakykite fizinio darbo, saikingo sporto;

Žalingų įpročių nebuvimas taip pat mažina tikimybę susirgti prostatitu;

Venkite chaotiško lytinio gyvenimo;

Nepamirškite reguliarių sveikatos patikinimų. Būtent jų metu galima diagnozuoti susirgimą kur kas anksčiau, užtikrinti efektyvesnį gydymą bei spartesnį, lengvesnį išgijimą.

Daugiau informacijos apie tai, kaip išvengti šios ligos ir kaip dažnai reikėtų atlikti sveikatos patikrą, galite rasti https://www.homosanus.lt/prostatitas.

Naujienos iš interneto
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū