Koks čiužinys labiausiai tinka vaikui?

  • Autorius: Guostė B.
  • 2021, Birželio 28d.
  • 0
  • 876 Views
čiužiniai vaikams

Kokybiškas miegas vaikui yra be galo svarbus dėl kelių skirtingų aspektų. Vienas jų – vystymasis. Maži vaikai per naktį gali paaugti net 1,5 cm, o tinkamas miegas prisideda prie to, kad jo kaulai ir raumenys vystytųsi sveiki. Be to, tinkamas poilsis padeda gerinti mažylių elgesį, atmintį, gebėjimą mokytis. Priešingai – mažai ir prastai miegančiam vaikui, visa tai gali būti sunkiau. Todėl pateikiame siūlymus, koks čiužinys tiktų labiausiai, norint, kad mažieji augtų sveiki ir laimingi.

Čiužinio tvirtumas

Puikiai žinoma, kad vaiko stuburas nuolat auga. Todėl yra gyvybiškai svarbu, kad miegodamas naktį mažylis būtų neutralioje pozicijoje, kitaip tariant, tiesiu stuburu. Dėl tos priežasties vaikams nerekomenduojami pernelyg minkšti čiužiniai, nes jie nesuteikia tokios tvirtos atramos.

Tinkamesnis pasirinkimas yra vidutinio kietumo čiužinys. Toks pasirinkimas bus žymiai praktiškesnis, nes gaminio tvirtumas laikui bėgant mažėja. Be to, siekiant, kad čiužinys visapusiškai atliktų visas funkcijas, jį rekomenduojama keisti: maždaug kas trejus metus nuo 3–10 metų ir kas penkis nuo 10 iki 16 metų.

Čiužinio medžiagos pasirinkimas

Renkantis čiužinį jūsų vaikui, svarbu atsižvelgti, iš ko jis pagamintas. Nėra tikslaus atsakymo, kuris variantas yra tas vienintelis. Tačiau nemaža dalis ekspertų mano, kad spyruokliniai čiužiniai gali būti tinkamesni jūsų atžalos nugarai. Taip yra todėl, nes tokio tipo gaminiai yra tvirtesni. Galbūt tokio čiužinio ieškote ir sau? Tuomet spauskite čia ir išsirinkite jį internetu.

Vis dėlto, jeigu jūsų vaikai yra aktyvesni, dažnai mėgstantys žaisti, šokinėti ant lovos ir miegodami muistosi – tinkamesnis variantas gali būti čiužinys iš putų poliuretano, nes ši medžiaga pasižymi stabilumu.

Tiek spyruokliniai, tiek putų poliuretano čiužiniai tinka gausiau prakaituojantiems vaikams. Šie gaminiai gerai praleidžia orą ir natūraliai reguliuoja į kūno temperatūrą. Verta paminėti ir tai, kad dažniausiai juose naudojamas ekologiškas sojų aliejus, kuris neleidžia veistis dulkių erkutėms. Todėl tokie gaminiai tinka alergiškiems vaikams.

Taigi rinkdamiesi čiužinį savo vaikui turėtumėte aiškiai žinoti jo poreikius, miegojimo būdą, amžių. Į visa tai atsižvelgus, atrasite tikrai kokybišką ir tinkamiausią variantą.