Kiek vandens sunaudojama 1 litrui pieno pagaminti? 5 pieno rūšys

  • Autorius: Guostė B.
  • 2020 24 gegužės
  • 0
  • 354 Views
Kiek vandens sunaudojama 1 litrui pieno pagaminti 5 pieno rūšys

Nenuostabu, kad iš visų pieno rūšių, karvės pienas yra mažiausiai tausojantis aplinką atsižvelgiant į jo gamybos metu išmetamą anglies dioksido kiekį ir vandens suvartojimą. Tačiau augalinės kilmės pieno tvarumas irgi yra skirtingas remiantis žurnalo „Science“ ir „The New York Times“ tyrimo duomenimis.

Mokslininkų surinkti duomenys rodo, jog vieno litro karvės pieno gamybai yra sunaudojama apie 628 litrus vandens ir išskiriama apie 3,2 kg anglies dioksido (CO₂). Tuo tarpu šiuos skaičius sulyginant su augalinės kilmės pienu gauname štai tokius rezultatus: Migdolų pienas sunaudoja 371 litrus, ryžių pienas – 270 litrų, avižų pienas – 48 litrus vandens, o sojos pienas – vos 28 litrus vandens vienam litrui pieno pagaminti.

Iš augalinės kilmės pieno rūšių daugiausia CO₂ išskiria ryžių pienas (1,2 kg), tuo tarpu sojos pienas – 1 kg, avižų pienas – 0,9 kg, o migdolų pienas išskiria vos 0,7 kg CO₂ vienam litrui pieno pagaminti.

Pienas iš tikrųjų turi kur kas daugiau maistinių medžiagų nei tik kalcis, kuris užtikrina sveiką kaulų būklę. Remiantis 2014 m. Žurnale „Nutrition“ paskelbtu pranešimu, dauguma epidemiologinių tyrimų patvirtina, kad pienas atlieka itin svarbų vaidmenį skatinant sveiką mitybą ir užkertant kelią lėtinėms ligoms, tokioms kaip širdies ir kraujagyslių ligos, kai kurios vėžio formos, nutukimas ir cukrinis diabetas.

Rinkoje yra daugybė pieno rūšių, ir visos jos turi savyje naudingų savybių žmogaus organizmui. Plačiau apie pieną ir jo rūšis rasite paspaudę mygtuką žemiau.

Naujienos iš interneto
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū