Naujai sukurtas įrankis leis diagnozuoti insultą per kelias minutes

Naujai sukurtas įrankis leis diagnozuoti insultą per kelias minutes

Pen Steito ir Hiustono metodistų ligoninės mokslininkai išrado naują technologinį įrankį, kuris medikams leis daug greičiau diagnozuoti pirmuosius insulto simptomus, praneša medgadget.com.

Ankstyvajai insulto diagnostikai trūksta įrankių

Kuomet pacientui pasireiškia insulto simptomai – kiekviena minutė tampa itin svarbi. Ankstyvas insulto diagnozavimas ir savalaikis gydymas yra būtini, siekiant sumažinti galimą žalą organizmui ir insulto komplikacijų rizika. Tačiau praktikoje pastebėti pirmuosius insulto simptomus – ne taip jau ir paprasta.

„Insulto metu kiekvieną minutę žūsta milijonai neuronų. Vykstant sunkios formos insultui, pacientui iškart yra suteikiama visa reikalinga pagalba, tačiau, kaip rodo studijos, didžioji dalis insultų pasireiškia silpnesnėmis formomis, dėl ko neretai insulto diagnozavimas įvyksta per vėlai“, – tikina vienas iš išradimo autorių Johnas Volpi.

Naujojo įrankio veikimo principas

Naudojantis išmaniuoju telefonu, įrašoma pacientų kalba ir veido judesiai, kuriuos apdoroja specialus algoritmas, ir realiu laiku pateikia išvadas apie insulto pasireiškimo tikimybę.

Įrankis sukurtas taip, kad pastebėtų ankstyvuosius ar silpnai pasireiškiančius insulto simptomus.

Mokslininkai išbandė šį įrankį ir klinikinėje praktikoje, tęstus atlikę aštuoniasdešimčiai pacientų. Rezultatai parodė, kad technologija pateikia 79 proc. tikslius atsakymus per kelias minutes.

Mokslininkai toliau tobulins naująjį įrankį

„Kai tenka diagnozuoti galimai pasireiškiantį ar artėjantį insultą, medikai neturi daug pasirinkimų: arba siųsti pacientą į brangiai kainuojančius ir ilgiau užtrunkančius tyrimus, arba į neurologo konsultaciją. Šis įrankis padės daug greičiau ir efektyviau diagnozuoti insultus“, – naujojo įrankio svarbą insulto diagnostikos kontekste išskyrė kitas išradimo autorius James‘as Wangas.

Kadangi kol kas įrankis veikia maždaug 79 proc. tikslumu, mokslininkai sieks ir toliau tobulinti insulto atpažinimo technologiją, kuri padės užkirsti kelią sunkioms insulto komplikacijoms ir leis tinkamu laiku suteikti visą reikalingą pagalbą pacientams.

Naujienos iš interneto
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū