Diagnozuoti smegenų metastazę ankstyvoje stadijoje galimai taps lengviau

  • Autorius: Guostė B.
  • 2020 9 gruodžio
  • 0
  • 134 Views
Diagnozuoti smegenų metastazę ankstyvoje stadijoje galimai taps lengviau

ℹ️ Metastazė – tai procesas kai vėžinės ląstelės plinta iš to organo, kuriame vėžys prasidėjo, į kitas žmogaus kūno vietas.


Kasmet apie 200 tūkstančių vėžiu sergantiems pacientams diagnozuojamos metastazės galvos smegenyse. Kadangi nėra išaiškintos tikslios metastazių atsiradimo priežastys, šiai dienai egzistuoja tik keli jų gydymo būdai. Tačiau neseniai publikuotoje studijoje mokslininkai pateikė naujų įrodymų, kurie ateityje galimai pasitarnaus tobulinant metastazių smegenyse gydymą.

Pademonstravo YTHDF3 geno įtaką

Virdžinijos Komonvelto universiteto (VCU) Massey vėžio centro mokslininkė Suyun Huang su savo komanda leidinyje „Cancer Cell“ pristatė naujausią studiją, kurioje pademonstravo, jog YTHDF3 genas turi didelę įtaką metastazių galvos smegenyse atsiradimui.

Studijoje rašoma, kad padidėjusi YTHDF3 geno išraiška sąveikauja su metastazių smegenyse atsiradimu ir žemu išgyvenimo rodikliu krūties vėžiu sergantiems pacientams.

„Gauti įrodymai gali padėti medikams diagnozuoti smegenų metastazes ankstyvoje stadijoje ir suteikti pagrindą inovatyvesnių medikamentų kūrimui“, – komentavo mokslininkė.

Atrado YTHDF3 geno veikimo mechanizmą

S.Huang ir kitų mokslininkų komanda atrado, kad krūties vėžio atvejais metastazių smegenyse atsiradimas padidino YTHDF3 geno dauginimąsi – YTHDF3 geno dauginimasis pasireiškė replikuojantis ir plintant vėžinėms ląstelėms.

Taikydami įvairius eksperimentinius metodus, mokslininkai aiškinosi, kokiu būdu YTHDF3 genas sąveikauja su smegenų metastazių atsiradimu. Eksperimentų metu jie atrado, kad YTHDF3 genas skatina kitų genų, siejamų su vėžio atsiradimu, dauginimąsi. Vieni iš šių genų yra ST6GALNAC5, GJA1, EGFR, VEGFA.

„Kadangi mums pavyko parodyti, kokią įtaką YTHDF3 genas turi smegenų metastazių atsiradimui, dabar sieksime sintetinti vaistus, kurie gali paveikti YTHDF3 geno veikimą. Inovatyvių vaistų sukūrimas yra itin reikalingas žingsnis, ateityje galintis išgelbėti žmonių gyvybes“, – teigė vyriausioji tyrimo autorė S.Huang.

Naujienos iš interneto
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū