Astma, alerginiai susirgimai vaikystėje siejami su dirgliosios žarnos sindromu

  • Autorius: Guostė B.
  • 2021 10 vasario
  • 0
  • 124 Views
Astma, alerginiai susirgimai vaikystėje siejami su dirgliosios žarnos sindromu

Jungtinės Europos gastroenterologijos (UEG) savaitės metu pristatytoje naujoje studijoje skelbiama, kad vaikystėje pasireiškianti astma ar padidėjęs jautrumas maistui siejamas su padidėjusia rizika susidurti su dirgliosios žarnos sindromu (DŽS) paauglystėje, praneša medicalindependent.ie.

Studiją pristatę Gotenburgo universiteto ir Karolinskos instituto Švedijoje mokslininkai tyrimo metu išanalizavo 2770 vaikų sveikatos būklę nuo pat gimimo iki 16 metų amžiaus.

„Mūsų gauti rezultatai leidžia teigti, kad yra bendra patofiziologija tarp įprastų su alergija susijusių ligų ir paauglių dirgliosios žarnos sindromo“, – komentavo tyrimui vadovavusi Gotenburgo universiteto mokslininkė dr. Jessica Sjölund.

Astma sergantys vaikai dvigubai dažniau patiria DŽS paauglystėje

Mokslininkai paprašė tiriamųjų ir jų tėvų užpildyti parengtus klausimynus dėl astmos, egzemos, alerginio rinito ir padidėjusio jautrumo maistui laikotarpiais, kuomet vaikams buvo vieneri, dveji, ketveri, aštuoneri, dvylika ir šešiolika metų. Šešiolikmečiai pildė „Rome III“ anketą apie patiriamus virškinamojo trakto simptomus, leidžiančius suskirstyti tiriamuosius į DŽS, funkcinio pilvo skausmo ir funkcinės dispepsijos grupes.

Rezultatai parodė, jog šešiolikos metų amžiaus tiriamieji, kuriems buvo nustatytas DŽS, beveik dvigubai dažniau sirgo astma būdami dvylikos metų amžiaus. Beveik pusei šešiolikmečių, sergančių DŽS, buvo pasireiškęs padidėjęs jautrumas maistui būnant dvylikos.

Tyrimas taip pat parodė, kad astma, padidėjęs jautrumas maistui ir egzema neretai pasireiškia kartu su DŽS.

Dirgliosios žarnos sindromas paveikia 1 iš 10 žmonių

Naują studiją pristatę Švedijos mokslininkai tikisi, kad jų gauti rezultatai padės sukurti paaugliams skirtus DŽS gydymo metodus, nukreiptus į žemo laipsnio uždegiminius procesus, pasireiškiančius su alergija susijusiose ligose.

Statistika rodo, jog DŽS paveikia daugiau kaip 1 iš 10 žmonių. Tai – dažniausiai pasitaikantis funkcinis virškinimo trakto sutrikimas. DŽS gali itin neigiamai paveikti pacientus, kuriems būdingi pilvo spazmai, pilvo pūtimas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas.

Deja, tačiau dažnai kyla sunkumų diagnozuojant virškinimo trakto sutrikimus, tokius kaip DŽS, kadangi tik kas trečias žmogus, turintis DŽS simptomų, kreipiasi į gydytojus.

Naujienos iš interneto
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū