5 prausimosi duše klaidos, kurios neigiamai veikia odą

  • Autorius: Guostė B.
  • 2021, Vasario 11d.
  • 0
  • 667 Views
5 prausimosi duše klaidos, kurios neigiamai veikia odą

Daugelis žmonių per daug nesusimąsto apie kasdienio prausimosi duše įpročius. Tačiau būtent juose gali slypėti įvairiausių odos problemų priežastys. Health.com pateikė 5 prausimosi duše įpročius, kurie gali kenkti jūsų odai.

Per karšto vandens naudojimas

Jaučiate odos išsausėjimą ar niežėjimą? Gali būti, kad to priežastis – per karšto vandens naudojimas. Pasak Klivlando klinikos dermatologės dr. Melissos Piliang, per karštas vanduo gali sukelti ir egzemą.

„Jei prausiantis nuo vandens sklinda tona garų, tai rodo, kad vanduo yra per karštas“, – sako dr. M. Piliang.

Mėgstantiems „garingus“ dušus dermatologė pataria prieš įlipant į dušą įjungti karšto vandens srovę ir leisti garams susikaupti duše. Tokiu būdu pavyks mėgautis šiluma duše nedirginant odos.

Odos prausimas tualetiniu muilu

Nors prausiantis muilu pasiekiamas itin švarios odos efektas, muilai su antibakterinėmis medžiagomis odai suteikia daugiau žalos negu naudos. Naudojant tualetinį muilą kūno prausimui, nuo odos pašalinami natūralūs aliejai, kurie veikia kaip apsauginis odos sluoksnis. To pasekmė – dar labiau išsausėjusi oda.

Dar daugiau, triklozanas (antibakterinė medžiaga), randamas kai kurių muilų sudėtyje, siejamas su rimtesnėmis sveikatos problemomis. Tyrimai su gyvūnais parodė, kad triklozanas gali trikdyti hormonų pusiausvyrą organizme ar netgi provokuoti organizmo atsparumą antibiotikams.

Gydytoja dr. M.Piliang rekomenduoja rinktis kuo natūralesnes prausimosi priemones, kuriose nebūtų kvapiųjų ir kitų kenksmingų medžiagų. Prausimosi priemonėje turėtų būti odą drėkinančių ingredientų.

Gausus prausimosi priemonių naudojimas

Pasak gastroenterologės dr. Robynne Chutkan, jei oda nėra apsidengusi nešvarumais (pavyzdžiui, kaip po visą dieną trukusio darbo lauke), vienintelės kūno dalys, kurias reikia gausiai išmuiluoti yra pažastys ir kirkšnys. Anot medikės, paprasčiausias vanduo puikiai nuplauna odą – net ir po prakaituotos treniruotės.

Verta atkreipti dėmesį, jog be jau minėtų odą dengiančių natūralių aliejų, odos paviršiuje taip pat gausu „gerųjų“ bakterijų, kurios yra labai svarbios sveikai odos būklei. Taigi net ir naudojant švelnias prausimosi priemones, viso kūno – nuo galvos iki kojų – išmuilinimas gali pašalinti naudingas bakterijas, kurios apsaugo odą nuo bėrimų, pleiskanojimo, išsausėjimo, egzemos.

Skutimosi reikmenų nepriežiūra ar nekeitimas

Skutimosi peiliukuose kaupiasi bakterijos, kurios drėgnoje dušo terpėje sparčiai dauginasi. Naudojant neišvalytus ar pasenusius skustuvus oda yra dirginama, o taip pat gali pasireikšti įvairios infekcijos, kaip odos grybelis.

Sporto salės „dušo etiketo“ nepaisymas

Jei prausiatės bendro naudojimo duše nedėvėdami šlepečių, galite „prisišaukti“ tokių problemų, kaip grybelis ar karpos. Taigi itin svarbu bendro naudojimo dušuose laikytis šios higienos taisyklės.