Veido odos priežiūra – pasimokykime iš korėjiečių

  • Autorius: Guostė B.
  • 2019 16 gegužės
  • 0
  • 660 Views

Korėjiečių kultūroje ir grožio suvokime didelę reikšmė turi veido odos būklė. Skaisti, lygi ir šviesi oda yra laikoma grožio etalonu, o visos merginos ir moterys deda dideles pastangas siekdamos užtikrinti puikią odos būklę. Ir joms sekasi – jų oda tokia lygi ir spindinti, jog sunku suprasti ar prieš jus dvidešimtmetė mergina ar jos mama.

Korėjietiška kosmetika laikoma viena kokybiškiausių pasaulyje, naudojanti naujausias ir pažangiausias technologijas bei konkuruojanti su didžiausiais kosmetikos ir kūno priežiūros priemonių gamintojais. Tad korėjietės tikrai žino kaip rūpintis savo oda, yra išrankios kosmetikai ir priežiūros priemonėms bei iš jų tikrai yra ko pasimokyti.

Veido odos priežiūros patarimai, į kuriuos vertėtų įsiskaityti ir pasinaudoti.

# 1. Makiažo valymas

Nors po darbo dienos ar po vakarėlio jaučiamės pavargusios, tačiau makiažo valymas turėtų būti privalomu vakaro rutinos veiksmu. Nuvalyti odą reiškia suteikti galimybę odai kvėpuoti per naktį bei atsigauti.

Pradėkime nuo akių. Oda aplink akis yra itin jautri, todėl makiažo valikliai turi būti švelnūs. O ir pats odos valymas turėtų būti švelniais judesiais, tarsi lengvas masažas. Taip oda mažiau dirginama.

Veido odos ir paakių makiažo valikliai gali būti skirtingi, tačiau tai nėra būtina. Svarbiausia, jog valiklis atliktų savo funkciją – gerai nuvalytų makiažą bei nedirgintų odos.

#2. Prausimasis

Prausimasis ne tik ryto ritualas. Po demakiažo taip pat reikia nusiprausti, pašalinant valiklio likučius. Odos prausiklis turi būti parinktas pagal odos tipą. Tik švari oda gali išlikti sveika.

#3. Tonikas

Tonikas dažnai laikomas prausiklio pakaitalu, tačiau taip neturėtų būti. Nors tonikas puikiai tinka pašalinti makiažo likučius nuo odos, tačiau verčiau palikime šią užduotį prausikliui. Tuo tarpu toniko užduotis subalansuoti odos pH bei paruošti odą kitų kosmetinių priemonių naudojimui. Toniką reikia naudoti tiek ryte po prausimosi, tiek vakare.

#4. Odos šveitimas

Negyvos odos ląstelės besisluoksniuodamos ant veido sukuria pilkos nesveikos odos įspūdį, kurio net kosmetika nepaslepia. Todėl rekomenduojama reguliariai, priklausomai nuo odos jautrumo, 1-2 kartus per savaite nušveisti odą naudojant specialius šveitiklius, parinktus pagal odos tipą. Pašalintos negyvos ląstelės „palengvina“ odą, oda geriau įsisavina priežiūros priemones, kvėpuoja ir dėl to atrodo žvalesnė.

#5. Veido kaukės

Korėjiečių kultūroje veido kaukės yra svarbi grožio rutinos dalis. Šiuo metu populiarios vienkartinės lakštinės veido kaukės. Kaukės priglunda prie odos, neišdžiūva, nekrenta, todėl neatima laiko, nes užsidėjus galima dirbti įprastus darbus. O oda įsisavina reikiamas medžiagas ir dėl to atrodo gyvybingesnė.

Tai pagrindiniai punktai, tačiau realiai maža dalis rutinos, įprastos korėjietėms. Visgi, vien stengiantis užtikrinti, jog miegoti nueitumėte švaria oda, ją sudrėkintumėte, palepintumėte kaukėmis, jau galėsite džiaugtis gražesne veido oda.

Naujienos iš interneto
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū