LR SAM informuoja, kokie pokyčiai nuo Naujųjų metų lauks į JK keliaujančių lietuvių

  • Autorius: Justinas B.
  • 2020, Lapkričio 27d.
  • 0
  • 254 Views
LR SAM informuoja, kokie pokyčiai nuo Naujųjų metų lauks į JK keliaujančių lietuvių

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (LR SAM) praneša, jog beliko vienas mėnesis iki Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) pereinamojo laikotarpio pabaigos, kuomet JK vis dar taiko ES teisės aktus. Tad, kokie pokyčiai sveikatos draudimo srityje nuo Naujųjų metų lauks keliaujančių į JK?

Daugumai teks pasirūpinti privačiu sveikatos draudimu

Nuo 2021 metų sausio 1 dienos JK nustos galioti Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK), garantuojanti būtinąją medicinos pagalbą visose ES šalyse. Norintys apsidrausti sveikatą keliaujant į JK, turės įsigyti privačių bendrovių siūlomą kelionės (sveikatos) draudimą.

SAM informuoja, jog dėl šių pokyčių Lietuvos ligonių kasos neapmokės JK suteiktų būtinosios medicinos pagalbos paslaugų išlaidų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų. Tačiau tam tikroms asmenų kategorijoms bus taikomos išimtys dėl PSDF teikiamų lėšų.

Išimtys bus taikomos 3 kategorijų grupėms

Išimtis bus taikoma Lietuvoje PSDF apdraustiems JK aukštosiose mokyklose studijuojantiems studentams iš Lietuvos. Taip pat asmenims, gaunantiems Lietuvos įstatymų nustatytą pensiją ir išvykusiems gyventi į JK iki pereinamojo laikotarpio pabaigos, bei visiems PSD apdraustiems asmenims, kurie ketina į JK išvykti 2020 m. pabaigoje ir grįžti į Lietuvą pasibaigus pereinamajam laikotarpiui.

JK studentams iš Lietuvos ir visiems PSD apdraustiems asmenims, kurie į Lietuvą grįš pasibaigus pereinamajam laikotarpiui, bus išduodama speciali pažyma, užtikrinanti jų teisę į būtinosios medicinos pagalbos paslaugas.

Lietuvoje nustatytą pensiją gaunantys asmenys, išvykę gyventi į JK iki 2021 m. sausio 1 d., JK nacionalinės sveikatos tarnybos (NHS) skyriuje turės užregistruoti TLK išduotą dokumentą/pažymą, kas patvirtins jų teisę į nemokamas JK sveikatos priežiūros sistemos paslaugas.

Išduodamas naujo pavyzdžio ESDK sugrįžtantiems į Lietuvą

Be to, kaip rašoma SAM puslapyje, JK gyvenantys ir dirbantys lietuviai vykdami į Lietuvą turės kreiptis į JK NHS dėl teisės gauti naujo pavyzdžio ESDK. Gavę naują ESDK arba kitą atitinkamą sertifikatą, tautiečiai grįžę į Lietuvą galės gauti nemokamas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas.

JK naujo pavyzdžio ESDK išdavinėja nuo šių metų lapkričio mėnesio. JK apdraustieji, kurie nuo Naujųjų metų neturės šalies išduoto naujo pavyzdžio ESDK, turės kreiptis į NHS paslaugų skyrius dėl specialių sertifikatų.

Justinas B.

Justinas yra redaktorius, rašytojas, internetinių projektų vystytojas. Siekia, kad skaitytojai gautų tvarią, patikrintą ir naudingą informaciją kiekvieną dieną.

Rodyti visus įrašus