Mokslininkai skatina medikus taikyti keto dietą epilepsijos ir kitų ligų gydymui

  • Autorius: Justinas B.
  • 2020, Lapkričio 26d.
  • 0
  • 1056 Views
Mokslininkai skatina medikus taikyti keto dietą epilepsijos ir kitų ligų gydymui

ℹ️ Ketogeninė dieta yra maitinimosi būdas, kurio pagrindą sudaro riebalais ir baltymais praturtintas maistas, o angliavandenių suvartojimas – itin ribojamas.


Mokslininkai teigia, kad keto dieta saugo smegenų funkcijas ir skatina neuronų atsinaujinimą, tad pastaruosius du dešimtmečius vis daugiau dėmesio skiriama jos taikymui neurologinių ligų terapijoje, rašoma medicalexpress.com.

Sukūrė tarptautines dietos rekomendacijas

Leidinyje „Neurology: Clinical Practice“ Džono Hopkinso universiteto neurologijos profesorius Mackenzie Carvenka kartu su kolegomis paskelbė naujas tarptautines rekomendacijas, kurios apibrėžia ketogeninės dietos terapijos taikymą suaugusiųjų pacientų gydymui.

„Pirmąkart paskelbtų rekomendacijų tikslas – padėti medikams gydyti pacientus taikant ketogeninės dietos principais paremtą mitybos terapiją. Labiausiai koncentravomės į epilepsija bei kitomis neurologinėmis ligomis sergančius pacientus“, – komentavo M.Carvenka.

Keto dieta turi būti individualizuota

Kurdami rekomendacijas, mokslininkai apklausė medikus iš 20 skirtingų institucijų visame pasaulyje, dirbančių su epilepsija ir kitomis neurologinėmis ligomis sergančiais pacientais.

Išanalizavę 2,189 pacientų atvejus, kurie maitinasi pagal ketogeninę dietą, mokslininkai nustatė, kad dieta turėtų būti sudaroma pagal individualią organizmo būklę.

Jie nurodė, jog sudarinėjant individualizuotą dietą, svarbu atsižvelgti į psichologinę ir fizinę paciento būklę, savarankiškumo įgūdžius, santykį su artimaisiais, šalutines ligas, vartojamus maisto produktus, maitinimosi įpročius. Tuo remiantis, svarbu pritaikyti kuo lengvesnį ir palankesnį pacientui ketogeninės mitybos būdą.

Nuo migrenos iki Parkinsono ligos

Jau kuris laikas daugėja mokslinių įrodymų, patvirtinančių ketogininės dietos naudą neurologinių ligų ir kitų sutrikimų, tokių kaip migrena, demencija, smegenų auglys, išsėtinė sklerozė ar Parkinsono liga, gydymui.

Mokslininkai yra patvirtinę, jog ketogeninė dieta gali būti efektyvi traukulių prevencijai ir vaistams atsparių epilepsijos formų gydymui

„Ne veltui ketogeninė dieta yra priskiriama mitybos terapijos metodams. Problema ta, kad daugelis žmonių laikosi ketogeninės dietos be medikų priežiūros ir vien savo nuožiūra“, – sakė M.Carvenka.

Anot jo, tikėtina, kad naujai paskelbtos rekomendacijos palengvins sveikatos specialistų darbą ir padės pacientams gauti reikalingą pagalbą.

Justinas B.

Justinas yra redaktorius, rašytojas, internetinių projektų vystytojas. Siekia, kad skaitytojai gautų tvarią, patikrintą ir naudingą informaciją kiekvieną dieną.

Rodyti visus įrašus