Kokius sveikatos priežiūros prietaisus naudinga turėti kiekvienuose namuose?

  • Autorius: Guostė B.
  • 2021, Spalio 28d.
  • 0
  • 3357 Views
namų vaistinėlė
Prasčiau pasijutus svarbu nedelsti ir ieškoti priemonių, kurios galėtų mums padėti.  Žinoma, tinkamiausią gydymą visada gali skirti tik specialistas, tačiau namuose turimi įrenginiai gali padėti išsiaiškinti negalavimų priežastį ir paskatinti imtis tam tikrų veiksmų. Kelis sveikatos priežiūros įtaisus vertėtų turėti kiekvienuose namuose, taigi, aptarkime pačius svarbiausius.

Termometras

kūno termometras namamsJei manome, kad negalavimų priežastis yra peršalimas, dažniausiai skubame matuotis temperatūrą (turbūt kiekvienam mūsų yra žinoma, kad negalima gerti temperatūrą mažinančių vaistų, jei ji nėra pakankamai pakilusi). Būtent todėl kiekvienuose namuose naudinga turėti termometrą, kuris padeda nustatyti kūno temperatūros pokyčius. Šiuolaikiniai termometrai gali būti kelių tipų – elektroniniai, infraraudonųjų spindulių ar skystųjų kristalų:

  • Elektroniniai termometrai yra saugūs ir gebantys greitai pamatuoti temperatūrą (per 30-60 sekundžių). Tokie termometrai dažniausiai išsijungia automatiškai, o gautus rezultatus yra paprasta suprasti. Modernesni elektroniniai termometrai taip pat gali įsiminti ankstesnius rodmenis, todėl tai padeda stebėti sveikatos pokyčius;
  • Infraraudonųjų spindulių termometrai temperatūrą pamatuoja vos per 5-30 sekundžių. Naudojantis tokiais prietaisais yra paprasta pamatuoti temperatūrą kaprizingiems vaikams, nes termometro rodmenys gali būti fiksuojami per atstumą. Vis dėlto, tokių įrenginių tikslumas yra mažesnis nei kitų tipų termometrų;
  • Skystųjų kristalų termometrai – tai šilumai jautrios juostelės, kurių išvaizda priklauso nuo kūno temperatūros. Šios juostelės dažniausiai naudojamos tam, kad būtų galima nustatyti, ar temperatūra yra pakilusi, ar ne (jei pastebima, kad temperatūra pakilo, galima papildomai naudoti kitą, tikslesnį temperatūros matavimui skirtą prietaisą).

Kraujospūdžio matuoklis

naminis kraujospūdžio matuoklisKraujospūdžio matuoklis padeda nuolatos sekti organizmo būklę ir laiku pastebėti kraujo spaudimo nuokrypį, kuris gali būti kontroliuojamas gydytojo skirtais vaistais. Kraujospūdžio matuokliai gali būti žastiniai arba riešiniai – abu šie pasirinkimai turi savų privalumų bei trūkumų:

  • Žastinis kraujo spaudimo matuoklis neretai turi kelių vartotojų funkciją, todėl galima stebėti visų šeimos narių kraujo spaudimo rodmenis. Kai kurie šių kraujospūdžių modeliai taip pat leidžia perkelti gautus rezultatus į kompiuterį, todėl rodmenimis galima paprasčiau pasidalinti su savo gydytoju. Vis dėlto, naudojant šio tipo matuoklį būtina tinkamai uždėti manžetę, nes priešingu atveju gali būti gaunami netikslūs rodmenys;
  • Riešinis kraujo spaudimo matuoklis yra kompaktiškas ir patogus naudoti, tačiau jo rodmenys gali būti ne tokie tikslūs kaip žastinio matuoklio. Norint gauti kuo tikslesnius rodmenis labai svarbu tinkamai matuoti kraujospūdį – tą atliekant riešas turėtų būti širdies lygyje.

Pulsoksimetras

pulsoksimetro rodmenysPulsoksimetras – tai pulso matuoklis ant piršto, kuris padeda nustatyti pulso dažnį ir deguonies kiekį kraujyje.  Šį įrenginį nusprendžia įsigyti vis daugiau žmonių, nes siaučiant pavojingam virusui ypatingai svarbu stebėti įvairius sveikatos rodiklius. Jei pasireikštų Covid-19 simptomai, naudinga išsiaiškinti, ar deguonies kiekis kraujyje nėra sumažėjęs, ir pastebėjus tam tikrus pakitimus laiku kreiptis į gydytojus.

Deguonies kiekis kraujyje yra labai svarbus parametras, kurį nuolatos stebint galima laiku pradėti gydymą ir išvengti ligos komplikacijų. Deguonies kiekį kraujyje svarbu stebėti ne tik  peršalus: pulsoksimetras taip pat naudingas sergantiems širdies ar plaučių ligomis. Šį įrenginį galima įsigyti labai nedidele kaina, o pamatuoti deguonies kiekį kraujyje galima vos per pusę minutės.