Nuotekų valymo išradimų istorija

  • Autorius: Guostė B.
  • 2021, Rugpjūčio 4d.
  • 0
  • 1794 Views
nuoteku valymo irenginiai kaina
Šiais laikais retai susimąstome, kur patenka mūsų nuotekos, nes jų valymo sistema yra moderni ir pažengusi. Tačiau taip buvo ne visada. Prireikė daug laiko ir įvairių išradimų, kad teršalai būtų tinkamai valomi ir nekenktų gamtai. Taigi kviečiame susipažinti su įdomiais nuotekų valymo istoriniais faktais.

Dabartis

Šiais laikais naudojamos įvairios nuotekų valymo technologijos. Kiekvienas individualus asmuo ar įmonė gali turėti biologinius valymo prietaisus, o esant poreikiui, riebalų skirtuvus arba kitus papildomus įrenginius. Jie žymiai palengvina kasdienybę ir leidžia pasirūpinti švarios aplinkos išsaugojimu.

Kiekvienas vartotojas gali mėgautis šiuo patogumu. Suvedę į naršyklę paieškos frazę “nuotekų valymo įrenginiai kaina” galite rasti daugybę pasirinkimo variantų. Na, o paspaudę ant pateiktos nuorodos, iš karto apsilankysite juos gaminančios įmonės svetainėje. Visgi dabar nusikelkime į senuosius laikus ir susipažinkime su senovės išradimais, kurie mus atvedė prie dabartinių įrenginių.

Senovės civilizacijos

Jau 1500 metais prieš Kristų Graikijoje žmonės rūpinosi vandens švara. Jie atskirdavo tinkamą naudojimui vandenį pagal jo kvapą bei skonį ir bandydavo jį filtruoti naudodami anglį. Senovės Egipto gyventojai vandenį valydavo naudodami alūną – hidratuotą aliuminio kalio sulfatą. Šią tuometę inovaciją įrodo piešiniai ant faraonų kapų – du žmonės, naudodami ypatingą prietaisą, pila alūną į vandenį ir pūsdami orą per žarną valo vandenį.

Įdomu, kad alūnas iki dabar naudojamas moderniuose valymo prietaisuose. Po daugelio metų, 500 metais prieš Kristų, buvo išrasta tam tikra medžiaga, per kurią buvo filtruojamas užterštas vanduo. Vėliau, po 300 metų, romėnai įkūrė pirmąjį vandentiekį. Jie transportuodavo vandenį specialiais kanalais ir taip jo atsargomis aprūpindavo vis didėjančius miestus.

Viduramžiai ir renesansas

Viduramžiais nuotekų valymo ir vandens transportavimo technologijos pasikeitė nežymiai. Sugriuvus Romos imperijai, daugelis inovacijų buvo sunaikintos. Po daug laiko, tik apie 1400 metus, vėl buvo pradėta domėtis nuotekų valymo gerinimo aspektais.

Pagaliau, XVII amžiuje, žmonės suprato švaraus vandens ir tvarkingos aplinkos svarbą. Buvo išrastas vandens gėlinimas (druskos šalinimas), atsirado galimybė surasti mikroorganizmus vandenyje, taip pat buvo sukurti pirmieji nuotekų valymo įrenginiai. Juose vanduo buvo filtruojamas naudojant alūną, smėlį bei žvyrą. Vis tobulėjančios technologijos padėjo geriau pašalinti teršalus, apsaugoti populiaciją nuo ligų ir atvedė žmoniją iki dabartinio komforto.

Kiekvienam šiandien naudojamam prietaisui reikėjo daug metų tobulėjimo. Nuo paprastų filtravimo medžiagų iki pažangių nuotekų valymo įrenginių – žmonės visada siekė komforto ir patogumo. Galime pasidžiaugti, kad mūsų išradimai tobulėja su kiekviena diena ir dabar galime mėgautis itin efektyvių nuotekų valymu.