Kaip aprengti naujagimį vežant iš ligoninės?

  • Autorius: Guostė B.
  • 2022, Vasario 23d.
  • 0
  • 8868 Views
Kaip aprengti naujagimį vežant iš ligoninės

Naujagimio parsivežimas iš ligoninės yra itin svarbus įvykis visai šeimai, kuriam paprastai pradedama ruoštis planuojant, kokius daiktus pasiimti vykstant į ligoninę gimdyti. Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, naujagimiui parsivežti iš ligoninės privaloma turėti automobilinę kėdutę, pritaikytą pagal vaiko amžių ir svorį. Naujagimiai dažnai atpylinėja, todėl vežant namo po ranka reiktų turėti ir merliuką. Norint suplanuoti tinkamą aprangą naujagimio parsivežimui iš ligoninės, reikia atsižvelgti į sezoną, kuriuo numatoma gimdymo data. Taip pat likus nedaug laiko iki gimdymo naudinga peržiūrėti ir orų prognozes.

naujagimio aprengimas vasaros dieną
Naujagimio aprengimas parsivežimui namo (vasara)
Vasarą reikėtų aprengti naujagimį plonais medvilniniais drabužėliais. Jei naujagimis gimė laiku (yra pilnai išnešioto termino), prireiks 56 dydžio drabužėlių. Rekomenduojama įsidėti vystyklą ar ploną pleduką, kuriuo būtų galima pridengti naujagimį nuo kaitrios saulės, vėjo ar lietaus. Taip pat reiktų įsidėti ploną medvilninę kepurytę (38-40cm dydžio). Net jei vasarą labai karšta, pirmaisiais gyvenimo mėnesiais kūdikis turi būti su plona kepuryte, kuri apsaugotų nuo saulės poveikio. Kepurytė neturėtų būti nei per laisva, nei per ankšta. Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais kūdikis lauke dažniausiai guli vežimėlyje, todėl svarbu pasirinkti kuo paprastesnę, švelnaus audinio kepurytę be aštrių siūlių, kuri nedirgintų jautrios odelės. Patogu naudoti kepurytę su raišteliais, tik svarbu pasirūpinti, kad naujagimiui raišteliai nebūtų per stipriai užrišti ir nespaustų.
Jeigu vasarą numatomas šaltesnis oras, tuomet reiktų įsigyti ploną medvilninį kombinezoną (56-62 dydžio). Šioje vietoje reiktų atkreipti dėmesį, jog vidutiniškai 56 dydžio kombinezonas bus tinkamas dėvėti tik iki 1 mėnesio amžiaus, todėl geriau rinktis 62 dydį. Medvilninis kombinezonas puikiai pravers šaltą, lietingą vasaros dieną, kurių paskutiniais metais pasitaiko vis dažniau, ar vėsesnį vakarą.
naujagimio aprengimas šiltą rudens ar pavasario dieną
Naujagimio aprengimas parsivežimui namo (šiltas ruduo ar pavasaris)

Šiltai rudens ar pavasario dienai, naujagimį galima aprengti medvilniniais drabužėliais, plonu kombinezonu ir kepuryte. Taip pat naudinga pasiimti ploną pleduką, kuriuo prireikus būtų galima užkloti naujagimį.

naujagimio aprengimas šaltesnę rudens ar pavasario dieną
Naujagimio aprengimas parsivežimui namo (šaltas ruduo ar pavasaris)

Šaltesnei rudens ar pavasario dienai reiktų rinktis šiltesnį kombinezoną, kepurytę, kaklaskarę ir pleduką.

naujagimio aprengimas žiemos dieną
Naujagimio aprengimas parsivežimui namo (žiema)

Žiemą reiktų įsigyti šiltą žieminį kombinezoną. Taip pat pasirūpinti šiltomis kojinytėmis-“tapukais”, pirštinytėmis ir šilta žiemine kepuryte. Labai patogu naudoti kepurę-šalmuką, kuri apsaugos nuo šalčio ir naujagimio kaklą. Žiemos metu, patartina turėti ir šiltą pleduką.

Vežant naujagimį namo iš ligoninės svarbu užtikrinti jo saugumą, jaukumą ir šilumą, todėl patariama iš anksto suplanuoti ir pasirūpinti tinkama pagal oro sąlygas apranga.