Ar tiesa, kad šildymo sezono metu greičiau išsausėja oda ir pavargsta akys? Ką daryti, kad to išvengtume?

  • Autorius: Guostė B.
  • 2021, Lapkričio 29d.
  • 0
  • 1368 Views
šildymo sezono metu greičiau išsausėja oda ir pavargsta akys

Šis šildymo sezonas Lietuvoje yra ankstyvas kaip niekada. Kol vienus tai džiugina, kadangi namuose galima jaustis gerai, nes šiluma kaulų nelaužo, tuo tarpu kiti pergyvena, kad ankstyvas šildymo sezonas bus neatsiejamas ir nuo kur kas intensyviau šerpetojančios odos bei sausėjančių plaukų.

Išties, sausas namų oras, kuris dažniausiai yra šildymo sezono rezultatas, turi neigiamą įtaką žmogaus organizmui. Tiek jo fizinei sveikatai, tiek jo išvaizdai.

Svarbiausia – gera šildymo sistema

Siekiant nuosavame būste mėgautis šiluma, kuri nereikalauja iš žmogaus nei daug laiko bei pastangų – geriausias pasirinkimas yra šilumos siurbliai, kuriuos galite įsigyti čia: https://www.specdarbai.lt/silumos-siurbliai/. Tiek dėl mūsų minėtų privalumų, tiek dėl saugumo, kuris turi būti kiekvieno žmogaus prioritetas. Visgi, vis dar tenka kiekvieną žiemą per žinias girdėti labai daug liūdnų istorijų apie gaisrus, kuriuos sukelia kieto kuro katilai. Esant patrauklioms alternatyvoms, kurios taip pat prisideda ir prie gamtos saugojimo – siūlome jomis pasinaudoti. Juolab, tiek Lietuvos valdžia, tiek ES siūlo įvairias subsidijas įrangos įsigijimui, kurios suteikia galimybę sumokėjus mažiau – gauti geras sistemas keičiančias žmogaus gyvenimą.

Svarbu paminėti, kad šilumos siurbliai užtikrina pastoviai tą pačią temperatūrą, kurią galite nustatyti iš anksto. Taip išvengsite temperatūros svyravimo, kas turi didelę įtaką žmogaus organizmui.

Oras oras siurblys

Reikalingi oro drėkintuvai

Visgi, kad ir kokia šilumos išgavimo priemonė namuose bus naudojama – dažniausiai reikalingi oro drėkintuvai, kurie gali sumažinti sauso oro įtaką mūsų organizmui. Pirmiausia, žinoma, reikalingas drėgmės matuoklis. Tinkamas drėgmės kiekis patalpose turi svyruoti nuo 40 % iki 60 %. Kai yra daugiau arba mažiau – žmogus dažniausiai jaučiasi nesmagiai, prastai miega, sunku galvoti, dirbti ir juntamas kitas diskomfortas, kuris gali būti sumažinamas drėkintuvo pagalba.

Šiais laikais gana populiaru naudoti vandens difuzorius, kuriuose dažniausiai lašinami eteriniai aliejai. Visgi, tai labiau dizaino puošybos elementas nei efektyvi įranga, kuri gali pakelti drėgmės kiekį patalpoje. Net kur kas našiau veikia palaistytos gėlės bei skalbiniai.

Daugiau dėmesio odai bei plaukams

Labai sausas oras daro neigiamą įtaką ir mūsų odai bei plaukams, tad reikia juos kur kas intensyviau drėkinti. Tam puikiai tinka ne tik specialios kaukės, kurias galima rasti prekybos vietose, tačiau taip pat ir natūralūs aliejai, kurie dažniausiai tepami tiesiai ant kūno be jokių papildomų priemonių. Drėkinimo metu svarbiausia procedūras atlikti reguliariai. Tik tokiu atveju nauda bus ir tuo pačiu ji bus ilgalaikė.

Žinoma, žiemos metu odai bei plaukams kenkia ne tik sausas oras, tačiau taip pat ir labai šaltas klimatas. Šaltis lygiai taip pat prisideda prie sausinimo, tad reikia rinktis specialias priemones, kurios apsaugo.

Pavargusios akys – dažna problema

Greta sauso plaukų bei odos taip pat dažnas skundžiasi ir skausmingomis akimis, kurioms kenkia tas pats mūsų minėtas sausas patalpų oras. Kaip geriausia pagalba siūlome naudoti dirbtines ašaras. Tiesa, jos yra tik laikina pagalba. Svarbiausia yra nevarginti akių, taip pat, kuo mažiau būti prie kompiuterio, TV bei kitų ekranų, paprasčiausiai kuo mažiau jas būti įtempus, kadangi tai prisideda prie kur kas didesnio jų varginimo.

Nepamirškite! Akims reikalingas poilsis. Štai keletas patarimų kaip pailsinti pavargusias akis.

Esant problemai visada yra ir išeitis, kuri gali tą problemą sumažinti. Dažniausiai viskas prasideda nuo tinkamiausios namų šildymo sistemos, kurią galima paprastai reguliuoti – taip išvengsite temperatūros svyravimų, kas taip pat turi didelę įtaką žmogaus sveikatai. Tokiu atveju sumažinsite temperatūrą namuose, kai lauko – pakils. Taip susibalansuos ir drėgmės kiekis namuose, kuris reikalingas tinkamam žmogaus organizmo funkcionavimui.