Vitamino D nepakankamumas siejamas su Parkinsono liga | Būkime sveiki

Vitamino D nepakankamumas siejamas su Parkinsono liga

  • Autorius: Guostė B.
  • 2010 5 rugpjūčio
  • 0
  • 143 Views

Žmogui organizme turint nedaug vitamino D, senatvėje jam gali padidėti rizika susirgti Parkinsono liga, teigia Suomijos mokslininkai.

Tyrimas, kuriame dalyvavo per 3000 vyrų ir moterų, atskleidė, kad mažiausiai vitamino D turėjusiems žmonėms tikimybė susirgti buvo triskart didesnė. Tyrimo ataskaitą paskelbė žurnalas „Archives of Neurology“, praneša sciencedaily.com.

Vitaminas D gali apsaugoti smegenų nervines ląsteles

Pasak mokslininkų, vitaminas D gali apsaugoti smegenų nervines ląsteles, kurių palaipsniui netenka asmenys, sergantys Parkinsono liga. Suomijos nacionalinio sveikatos instituto mokslininkai pasinaudojo informacija apie vitaminą D kraujyje iš tyrimo, kuris vyko 1978-1980 metais. Tiriamieji buvo nuo 50 iki 79 metų amžiaus ir nesirgo Parkinsono liga.

Reklama:

Tuos asmenis mokslininkai stebėjo beveik 30 metų ir nustatė, kad tam ketvirčiui tiriamųjų, kurie vitamino D kraujyje turėjo mažiausiai, tikimybė susirgti buvo triskart didesnė nei tiems, kas vitamino D turėjo daugiausia.
Žmogaus oda vitaminą D sintetina tiesioginiuose saulės spinduliuose, tačiau vyresniojo amžiaus žmonės, ypač gyvenantys šiaurinėse platumose, retai gauna pakankamai saulės ir turi vartoti papildus, kad sukauptų pakankamą vitamino D kiekį. Jo trūkstant, didėja pavojus sveikatai.

Vitamino D nepakankamumo simptomai yra raumenų skausmas, silpni kaulai, energijos trūkumas ir nuovargis, susilpnėjęs imunitetas, polinkis į depresiją ir nuotakų kaita, miego sutrikimai.

Mokslininkai teigia, kad beveik pusė visų žmonių turi mažiau vitamino D nei optimalus kiekis, ir ši problema didėja, žmonėms vis daugiau laiko leidžiant patalpose.

Video reklama:
Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū