Vitamino D nauda

  • Autorius: Guostė B.
  • 2021, Rugsėjo 1d.
  • 0
  • 813 Views
Vitamino D nauda

Vitaminas D yra labai svarbus kiekvieno iš mūsų organizmui. Nors nedidelę jo dalį gauname ir su maistu, svarbiausiu aspektu čia tampa UV spinduliuotė. Visgi, dažnas lietuvis saulės šviesos gauna nepakankamai, todėl pasitarnauti čia gali vitaminas D kapsulėse. Greičiausiai gali kilti klausimas – kuo šis vitaminas toks svarbus? Skaitykite straipsnį toliau, o mes trumpai papasakosime apie vitamino D naudą organizmui.

Imuniteto stiprinimui

Atvėsus orams daugelis iš mūsų ima negaluoti – susiduriame su peršalimu, nosies varvėjimu, kaulų laužymu ir kitais nemaloniais pojūčiais, verčiančiais jaustis nedarbingais. Dėl šios priežasties, visus metus, o ypatingai šaltuoju metų laikotarpiu, labai svarbu stiprinti savo imuninę sistemą. Vitaminas D yra svarbi šios sistemos dalis. Esant jo trūkumui, žmonės dažniau peršąla bei suserga viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis.

Saugo nuo osteoporozės

Osteoporozė – tai kaulų liga, kuomet šie tampa trapesni, jų tankis mažėja. Neretai ši liga prasideda be simptomų ir asmuo nė nenumano, kad ja serga. Viena iš priežasčių, kodėl taip gali nutikti – ryškus vitamino D trūkumas. Tai ypač aktualu vyresniems žmonėms, mat osteoporozę gali sukelti sumažėjęs estrogeno kiekis, nepakankamas fizinis krūvis. Dėl šios priežasties, labai svarbu nuolat gauti kalcio ir vitamino D – kapsulėse arba kartu su maistu.

Kaip dar vitaminas D padeda organizmui?

Visgi, vitaminas D turi ir daugiau teigiamų savybių, padedančių mūsų organizmui. Visų pirma, jis saugo nuo įvairių širdies bei kraujagyslių ligų. Taipogi, kai kurie moksliniai tyrimai rodo, jog vitamino D vartojimas gali sumažinti riziką susirgti tam tikrų rūšių vėžiu net iki 50 procentų. Nepamirškime, jog šis vitaminas pagelbėja kovojant su depresija, saugo mūsų smegenis bei psichiką. Šio vitamino trūkumą turintys asmenys neretai susiduria su rachitu, diabetu, įgauna didesnę riziką įvairioms autoimuninėms ligoms. Pakankamai vitamino D savo organizme turintys asmenys yra gerokai labiau darbingi, pasižymi didesne jėga bei ilgesne gyvenimo trukme. Tad, jei norite stiprinti savo imunitetą, apsisaugoti nuo įvairių ligų ir jaustis energingesniais – įsitikinkite, jog gaunate pakankamai vitamino D.