Veido odos priežiūra ankstyvą pavasarį

Kosmetologai ir gydytojai dermatologai bene daugiausia klienčių sulaukia vos pasibaigus žiemai. Oda po šalčiausio metų laiko neretai būna suglebusi, išsausėjusi, gausiau pleiskanoja arba atvirkščiai – tampa dar riebesnė ir nusėta galybės spuogelių. ODA klinika Vilniuje dalinasi patarimais klientėms apie odos priežiūrą pavasarį.

Neigiamą poveikį šaltuoju metu odai daro šie veiksniai:

  • Natūralaus vitamino D trūkumas: kai saulės tiek mažai, kyla pačių įvairiausių odos problemų.
  • Kintanti temperatūra: lauke – šalta ir vėjuota, o šildomas patalpų oras išbalansuoja odos drėgmės pusiausvyrą. Įprastas odos drėgmės lygis – apie 20–30 proc., o žiemą ir ankstyvą pavasarį sumažėja iki vos iki 10 proc. Odos dehidratacija paskatina senėjimo procesus.
  • Sėslesnis gyvenimo būdas: mažiau judama, sportuojama, natūraliai išgeriama ir mažiau vandens, kuris yra vienas esminių sveikos odos garantų.
  • Prastesnė mityba žiemos pabaigoje ir ankstyvą pavasarį.
  • Netinkamos kasdienės veido priežiūros priemonės.

Tad kaip atgaivinti praradusią spindesį ir stangrumą odą? Visų pirma, ankstyvą pavasarį svarbu kasdien vartoti kuo daugiau šviežių vaisių ir daržovių, gerti pakankamai vandens, atgaivinti odą profesionaliomis procedūromis bei profesionalia kosmetika.

Kodėl svarbu apsilankyti pas specialistą ir kaip rinktis kosmetiką?

Itin kruopščiai pagal odos tipą ir poreikius reikėtų pasirinkti ir kosmetikos priemones. Tačiau prieš tai rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju dermatologu. Įvairių apklausų duomenimis, 3 iš 4 lietuvių moterų yra nepatenkintos savo veido odos būkle.

Taip pat daugelis moterų klaidingai identifikuoja odos tipą ir pasirenka netinkamas priemones. Labiausiai paplitęs – mišrios odos tipas, kai T zonoje (kakta, nosis, smakras) oda riebi, o skruostai – išsausėję. Normalią arba mišrią odą turi apie 60–70 proc. merginų ir moterų. Visų pirma rekomenduojama rinktis kosmetiką, kurioje yra hialurono rūgšties bei antioksidantų – vitaminų C, E, seleno ir karotino.

Kasdienė veido odos priežiūra

Norint turėti sveiką veido odą, ja reikia rūpintis kasdien rytą ir vakarą, susikūrus individualią odos priežiūros rutiną. Esminiai etapai – odos prausimas, valymas, drėkinimas ir maitinimas. Bent 1 kartą per savaitę reikėtų naudoti veido šveitiklį ir veido kaukę.

Maždaug kartą per mėnesį reikėtų atlikti profesionalų veido odos valymą bei kitą kosmetologės skirtą procedūrą pagal odos poreikius. Viena efektyviausių kosmetinių procedūrų bet kokio tipo veido odai puoselėti – veido masažas.

Veido masažų nauda

Veido masažas – pati geriausia terapija ir jaunystės eliksyras sveiką švytėjimą praradusiai, papilkėjusiai ir suglebusiai odai. Jis suteikia stulbinamą efektą: suaktyvina kraujotaką, stiprina veido raumenis, gerina tonusą, sugrąžina stangrumą, atkuria gyvybingumą ir spindesį. Veido masažo efektyvumą padidina procedūros metu naudojama profesionali kosmetika.

Prieš masažą pašalinamas suragėjęs odos ląstelių sluoksnis, todėl vertingieji kosmetikos komponentai geriau įsiskverbia į giliuosius odos audinius. Po masažo naudojama veido kaukė padeda spręsti aktualiausias ir opiausias odos problemas.

Tad kol orai dar nelepina ir laiko turime daugiau, pats metas pasirūpinti veido oda ir paruošti ją artėjančiam nuotykių sezonui.

Naujienos iš interneto
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū