Spėjama, jog rizika susirgti COVID-19 beveik 2 kartus didesnė esant vit.D trūkumui

  • Autorius: Guostė B.
  • 2020 11 rugsėjo
  • 0
  • 55 Views
Spėjama, jog rizika susirgti COVID-19 beveik 2 kartus didesnė esant vit.D trūkumui

Rugsėjo mėnesį žurnale „JAMA Network Open“ paskelbtoje Čikagos universiteto (JAV) mokslininkų studijoje analizuotos vitamino D koncentracijos kiekio kraujyje ir rizikos susirgti COVID-19 sąsajos.

Kohortinio tyrimo metu mokslininkai nustatė 489 tyrimo dalyvių vitamino D koncentracijos kiekį kraujyje, o praėjus metams tiriamiesiems atliko COVID-19 testus.

Vidutinis tiriamųjų amžius buvo 49 metai, iš kurių 75 procentai buvo moterys. Tikėtina, jog testavimo metu ketvirtadaliui tiriamųjų buvo pasireiškęs vitamino D trūkumas, o 59 proc. tyrimo dalyvių vitamino D koncentracija kraujyje buvo pakankama.

Teigiamas COVID-19 testo rezultatas buvo nustatytas 71 tiriamajam iš 489.

Pastebėta, kad tarp tų tiriamųjų, kuriems buvo nustatytas vitamino D trūkumas, net 1.77 karto dažniau buvo nustatomas teigiamas COVID-19 rezultatas, lyginant su tais, kurių organizme buvo pakankamas vitamino D kiekis.

Nors vitamino D svarba patvirtinta, trūksta daugiau įrodymų

Vis tik studijos autoriai atkreipė dėmesį, jog vitamino D trūkumas gali būti siejamas ir su kitais COVID-19 rizikos faktoriais, tokiais kaip senėjimas, nutukimas, cukrinis diabetas, lėtinės ligos. Būtent dėl to atliekant tik stebimuosius tyrimus, nustatyti tikslų priežastinį ryšį tarp vitamino D trūkumo ir rizikos susirgti COVID-19 yra sudėtinga.

Taigi nors Čikagos universiteto mokslininkų duomenys patvirtina vitamino D svarbą COVID-19 rizikos mažinimui, vis dar trūksta šios srities klinikinių bandymų.

Rekomenduojamas buvimas saulėje ir vitamino D papildai

Kita vertus, mokslininkai taip pat nurodė, kad anksčiau atlikti tyrimai yra patvirtinę sąsajas tarp vitamino D ir virusinių kvėpavimo takų infekcijų, tai, kad vitamino D stoka didina šių infekcijų riziką.

Galima manyti, jog ir COVID-19 virusinės infekcijos rizikos mažinimui yra svarbu palaikyti pakankamą vitamino D koncentraciją kraujyje. Dėl to žmonėms rekomenduojama kasdien būti saulėje (tokiu būdu organizme pasigamina didžiausi vitamino D kiekiai) bei vartoti vitamino D papildus, remiantis tuo, jog didelė dalis populiacijos susiduria su vitamino D stoka.

Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū