Spėjama, jog rizika susirgti COVID-19 beveik 2 kartus didesnė esant vit.D trūkumui

Spėjama, jog rizika susirgti COVID-19 beveik 2 kartus didesnė esant vit.D trūkumui

Rugsėjo mėnesį žurnale „JAMA Network Open“ paskelbtoje Čikagos universiteto (JAV) mokslininkų studijoje analizuotos vitamino D koncentracijos kiekio kraujyje ir rizikos susirgti COVID-19 sąsajos.

Kohortinio tyrimo metu mokslininkai nustatė 489 tyrimo dalyvių vitamino D koncentracijos kiekį kraujyje, o praėjus metams tiriamiesiems atliko COVID-19 testus.

Vidutinis tiriamųjų amžius buvo 49 metai, iš kurių 75 procentai buvo moterys. Tikėtina, jog testavimo metu ketvirtadaliui tiriamųjų buvo pasireiškęs vitamino D trūkumas, o 59 proc. tyrimo dalyvių vitamino D koncentracija kraujyje buvo pakankama.

Teigiamas COVID-19 testo rezultatas buvo nustatytas 71 tiriamajam iš 489.

Pastebėta, kad tarp tų tiriamųjų, kuriems buvo nustatytas vitamino D trūkumas, net 1.77 karto dažniau buvo nustatomas teigiamas COVID-19 rezultatas, lyginant su tais, kurių organizme buvo pakankamas vitamino D kiekis.

Nors vitamino D svarba patvirtinta, trūksta daugiau įrodymų

Vis tik studijos autoriai atkreipė dėmesį, jog vitamino D trūkumas gali būti siejamas ir su kitais COVID-19 rizikos faktoriais, tokiais kaip senėjimas, nutukimas, cukrinis diabetas, lėtinės ligos. Būtent dėl to atliekant tik stebimuosius tyrimus, nustatyti tikslų priežastinį ryšį tarp vitamino D trūkumo ir rizikos susirgti COVID-19 yra sudėtinga.

Taigi nors Čikagos universiteto mokslininkų duomenys patvirtina vitamino D svarbą COVID-19 rizikos mažinimui, vis dar trūksta šios srities klinikinių bandymų.

Rekomenduojamas buvimas saulėje ir vitamino D papildai

Kita vertus, mokslininkai taip pat nurodė, kad anksčiau atlikti tyrimai yra patvirtinę sąsajas tarp vitamino D ir virusinių kvėpavimo takų infekcijų, tai, kad vitamino D stoka didina šių infekcijų riziką.

Galima manyti, jog ir COVID-19 virusinės infekcijos rizikos mažinimui yra svarbu palaikyti pakankamą vitamino D koncentraciją kraujyje. Dėl to žmonėms rekomenduojama kasdien būti saulėje (tokiu būdu organizme pasigamina didžiausi vitamino D kiekiai) bei vartoti vitamino D papildus, remiantis tuo, jog didelė dalis populiacijos susiduria su vitamino D stoka.

Naujienos iš interneto

Justinas B.

Justinas yra redaktorius, rašytojas, internetinių projektų vystytojas. Siekia, kad skaitytojai gautų tvarią, patikrintą ir naudingą informaciją kiekvieną dieną.

Rodyti visus įrašus
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū