Šlapimo tyrimu gali pavykti diagnozuoti vėžį

  • Autorius: Guostė B.
  • 2021 25 vasario
  • 0
  • 187 Views
Šlapimo tyrimu gali pavykti diagnozuoti vėžį

Šiuo metu vėžiniai susirgimai dažniausiai diagnozuojami naudojant invazinius metodus, tokius kaip chirurginės biopsijos ir kraujo tyrimai. Tačiau, kaip rašoma technology.org, mokslininkai neseniai atrado, jog vėžio diagnostikai gali pasitarnauti dar vienas itin populiarus įvairių ligų ir sveikatos sutrikimų diagnostikos ir stebėjimo metodas – šlapimo tyrimas.

Viskonsino-Madisono universiteto (JAV) paskelbtoje studijoje mokslininkai aiškinosi, ar įmanoma ištirti šlapime esančių ląstelių neturinčių DNR fragmentus, siekiant nustatyti ankstyvosios stadijos vėžį. Iki šiol buvo manoma, kad DNR fragmentai šlapime yra atsitiktinai suskaidyti ir per trumpi, kad suteiktų reikšmingos informacijos apie įvairias vėžio formas.

Nustatė, jog DNR fragmentai šlapime nėra atsitiktiniai

Naują tyrimą atlikusi mokslininkų komanda nustatė, kad šlapime esantys DNR fragmentacijos modeliai nėra atsitiktinai suskaidyti. Tai reiškia, kad DNR fragmentai šlapimo mėginiuose gali padėti atskirti sveikus asmenis nuo asmenų, sergančių kasos ir kitų tam tikrų formų vėžiu.

„Turime nueiti dar daug žingsnių, kad atsirastume ten, kur norime būti, tačiau mūsų atliktas tyrimas teikia daug vilčių. Nekantraujame tęsti pradėtą studiją ir tikimės, kad kada nors šlapimo tyrimu galėsime nustatyti vėžį ankstyvose stadijose. Tai padidintų gydymo galimybes ir sumažintų mirtingumo nuo vėžio rodiklius“, – komentavo vyriausiasis studijos autorius, chirurgijos profesorius dr. Muhammedas Murtaza.

Būtina išplėsti tyrimo apimtis

Pasak dr. M. Murtazos, nors jo komandos gauti rezultatai yra daug žadantys, tyrimo išvados turi būti išbandomos su daug didesnėmis vėžiu sergančių pacientų populiacijomis, lyginant su sveikais asmenimis.

Taip pat, studijos autoriaus nuomone, svarbu nustatyti skirtumus tarp skirtingo amžiaus vyrų ir moterų bei tų, kurie serga gretutinėmis ligomis, tokiomis kaip cukrinis diabetas ir kitos lėtinės ligos.

Naujienos iš interneto
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū