Skauda galvą? 12 maisto produktų galvos skausmo ir migrenos prevencijai

  • Autorius: Guostė B.
  • 2021, Balandžio 8d.
  • 0
  • 2177 Views
Skauda galvą? 12 maisto produktų galvos skausmo ir migrenos prevencijai

Kasdienė mityba ir vandens suvartojimas turi didelę įtaką galvos skausmų ir migrenos pasireiškimui. Jei patiriate migrenos priepuolių, turbūt žinote, kad specifiniai maisto produktai ar vandens trūkumas gali sustiprinti migrenos simptomus.

Tačiau už žinojimą, kokių maisto produktų turite vengti, ne ką mažiau svarbu žinoti ir apie maisto produktus, kurie jums būtų naudingi. Kaip sako medicinos mokslų daktarė Wynne Brown, maistas yra pirminis vaistas. Pateikiame dvylikos maisto produktų sąrašą, kurie yra rekomenduotini patiriantiems galvos skausmus.

1. Bananai

Jei norite sumažinti migrenos priepuolio ar hipoglikemijos epizodo, sukeliančio galvos skausmą, rizikas – valgykite daugiau bananų. Bananai suteikia energijos, juose taip pat yra apie 74 proc. vandens ir daug magnio, kurio trūkumas organizme neretai paskatina galvos skausmus.

2. Arbūzai

Arbūzai taip pat turi itin daug vandens – apie 92 proc., todėl jų vartojimas padeda palaikyti vandens kiekį organizme. Tyrimai rodo, kad kas trečias migrena sergantis žmogus migrenos priepuolius sieja su organizmo dehidratacija.

3. Sėklos ir riešutai

Kaip jau minėta, magnio trūkumas yra vienas iš lėtinio ar ūminio galvos skausmo priežasčių. Dėl to į kasdienį racioną vertėtų įtraukti kuo daugiau maisto produktų, kuriuose gausu magnio. Sėklos ir riešutai yra vieni iš tokių. Magnio itin daug anakardžiuose, linų sėmenyse, daigintose moliūgų sėklose ir chia sėklose. Be to, moliūgų sėklose yra ir daug skaidulų, kurios užkerta kelią vidurių užkietėjimui, kurį kartais paskatina migrena.

4. Žolelių arbatos

Žolelių arbatos suteikia organizmui vandens, kuris gali sustabdyti arba palengvinti galvos skausmus. Be to, tokios žolelių arbatos, kaip pipirmetės, gali būti veiksmingos malšinant užsikimšusius sinusus. Anot Amerikos migrenos fondo, sinusų užsikimšimas yra dažnas sinusinio galvos skausmo, kurį sukelia sinusų uždegimas ir patinimas, simptomas. Beje, 2019 metais paskelbtas tyrimas parodė, kad praskiesto pipirmečių eterinio aliejaus lašinimas į nosį sumažina galvos skausmo intensyvumą apie 42 proc. atvejų.

Tyrimai taip pat rodo, kad nuo galvos skausmo ar įtampos yra veiksminga imbierų arbata.

5. Kava

Kavoje yra kofeino, kuris kartais naudojamas vaistų nuo galvos skausmo gamyboje. Mokslininkai teigia, jog kavos puodelis gali padėti numalšinti galvos skausmą. Kita vertus, per didelis kofeino suvartojimas gali sukelti atvirkštinį efektą ir dar labiau sustiprinti galvos skausmus. Verta atminti, jog kofeinas organizme išlieka iki 5 valandų, dėl to rekomenduotina daryti penkių valandų pertraukas tarp kavos vartojimo.

6. Juodasis šokoladas

Juodasis šokoladas gali būti naudingas galvos skausmų prevencijai dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, jame yra kofeino. Antra, kaip nurodo, Klivlando klinika (JAV), tamsusis šokoladas yra puikus magnio šaltinis.

7. Uogos

Uogose yra itin daug antioksidantų, kurie palengvina nemalonius sinusų spaudimo simptomus. Taigi į kasdienį racioną įtraukdami uogų, galite sumažinti galvos skausmų, susijusių su sinusų uždegimu, riziką. Atkreipkite dėmesį, jog uogos yra mažiau atsparios pesticidų poveikiui, todėl svarbu kiek įmanoma rinktis ekologiškas uogas.

8. Grybai

Kartais žmonėms galvos skausmai pasireiškia dėl žarnyno veiklos sutrikimų. Žarnyno veiklą pagerinti ir galvos skausmus palengvinti gali maisto produktai, kuriuose yra vitamino B2. Grybai yra vieni iš geriausių vit.B2 šaltinių.

9. Jogurtas

Daugelis žmonių, sergančių migrena, patiria virškinimo sutrikimus, įskaitant vidurių užkietėjimą. Natūraliame jogurte yra gausu probiotikų („gerųjų bakterijų“), kurios gali pagerinti virškinimo veiklą. O jei jums pieno produktai sustiprina sinusų spaudimą, rinkitės augalinius jogurtus – migdolų arba anakardžių.

10. Brokolis

Hormonų pokyčiai taip pat gali būti galvos skausmų priežastimi. Pavyzdžiui, pasak Migrenos tyrimų fondo, migrenos priepuolį gali sukelti sumažėjęs estrogeno kiekis priešmenstruaciniu periodu.

Kryžmažiedžių daržovių, tokių kaip brokoliai, sudėtyje yra bioaktyvių junginių, vadinamų fitoestrogeinais, kurie gali turėti estrogeninį poveikį organizmui ir sumažinti galvos skausmus, susijusius su estrogeno trūkumu organizme.

11. Špinatai ir kitos lapinės daržovės

Špinatai (kaip ir kitos lapinės daržovės) yra dar vienas puikus magnio šaltinis, padedantis kovoti su galvos skausmais.

12. Juodosios pupelės

Siekiant išvengti hipoglikemijos ir jos sukeliamo galvos skausmo, gydytojai pataria vartoti daugiau sudėtinių angliavandenių turinčių maisto produktų, kurie palaiko stabilų cukraus lygio svyravimą kraujyje. Pavyzdžiui, juodųjų pupelių, turinčiu itin mažą glikemijos apkrovą.

Rekomenduojame pažiūrėti: “Gyvenu sveikai”: Ką daryti, jei skauda galvą?

Žinių radijo laidoje “Gyvenu sveikai” Aušra Jurgauskaitė kalbina gydytoją neurologę Kristiną Ryliškienę.