Šiuolaikiniai dantų implantai skubantiems žmonėms

  • Autorius: Guostė B.
  • 2018 28 lapkričio
  • 0
  • 85 Views

Šiuolaikinėje visuomenėje ne veltui laikas laikomas tarptautine valiuta. Informacijos amžiuje gyvenimo ritmas taip pagreitėjo, kad dažnas prisipažįsta nespėjantis pastebėti, kaip lekia dienos. Ne kiekvieną kartą pavyksta pailsėti tarp darbų, o ką jau kalbėti apie sveikatos priežiūrą. Gydytojai pastebi, kad šiandien pacientai į juos kreipiasi vis rečiau, vietoje to, atsakymų į iškilusius klausimus ieško internete. Dantų gydymas – ne išimtis.

Net pajutus nedidelį skausmą ar pastebėjus nesuprantamus simptomus, dažnas į tai numoja ranka, o po kelių mėnesių odontologo kėdėje prisipažįsta, kad tiesiog nerado laiko. Nemažai pacientų, sužinoję, kad jiems reikalingas ilgas gydymas, pavyzdžiui, dantų atkūrimas, vis atidėlioja tai, aukodami savo dantų sveikatą. Pas gydytoją – odontologą ne retas užsirašome tik tuomet, kai skausmas tampa nepakeliamas arba liga smarkiai išplinta. Tokio laukimo kaina – įsisenėjusios ligos ir sudėtingas gydymas.

Dantų atkūrimas arba implantavimas – svarbi procedūra mūsų sveikatai, todėl jos atidėlioti nereikėtų. Be to, šiandien dantų implantavimas užtrunka gerokai trumpiau nei manote. Pavyzdžiui, ar įsivaizduojate, kad net visus dantis galima atkurti per vieną dieną? Nuolat tobulėjančios dantų protezavimo technologijos jau kuris laikas siūlo tokius modernius sprendimus.

Implantacija – per vieną dieną?

Odontologijos klinikos „Papadent“ vadovas, gydytojas odontologas Tomas Stumbrys sako kasdien susiduriantis su „užleistų“ dantų atvejais, tačiau modernios technologijos leidžia įveikti ir sudėtingiausius iššūkius. „Net norint atkurti visus prarastus dantis, nebereikia laukti kelių mėnesių, ir visą šį laikotarpį lankytis pas odontologą. Anksčiau toks gydymas užtrukdavo ilgai ir išvargindavo pacientus. Tačiau šiandien gamintojai siūlo sprendimus, kurie padeda pacientų dantis atkurti daug greičiau. Iš klinikos jie išeina besišypsantys, prisipažinę, kad gailisi, jog atidėliojo vizitą. Visada savo pacientams primename, kad mūsų Youtube kanale rasite daug naudingos informacijos apie šiuolaikinę estetinę odontologiją. Čia sudėta informacija dažnai padeda apsispręsti pacientams nebedelsti ir kreiptis dėl gydymo.“, – sako gydytojas.

Dažniausiai būtent tokiais atvejais, kai reikalinga atkurti ne vieną dantį, pacientai delsia apsilankyti pas odontologą, manydami, jog ši procedūra užtruks itin ilgai. Tačiau šiuolaikinė odontologija siūlo itin modernų sprendimą, kuris leidžia visus prarastus ar protezavimui netinkamus dantis atkurti per 24 valandas. Lietuvoje tai jau gerai žinoma ir plačiai taikoma „All-on-4“ metodika. Tai procedūra, galinti padėti žmonėms, kurie taupo savo laiką. Itin dažnai tokią procedūrą pasirenka užsienyje gyvenantys emigrantai, atostogų metu norintys pasirūpinti savo šypsena. Be to, tai procedūra, kuri atliekama su sedacija (medicininis miegas), o tai reiškia, kad Jums nereikės kęsti skausmo. Nubusite ir veidrodyje jame pamatysite gražią šypseną.

Kokius implantus rinktis?

Osteointegracija, šiandien plačiau žinoma kaip dantų implantacija, pradėta taikyti dar XIX amžiaus viduryje, kuomet implantavimui buvo naudojamas titanas. Šiandien dantų implantavimui naudojamos daug modernesnės medžiagos. Pavyzdžiui, rinkoje puikiai žinomi „Straumann“ implantai, užtikrinantys prigijimo sėkmę. Implantacijos procesas su Straumann implantais palengvina gydymo procesą ir apsaugo pacientą nuo nemalonių pojūčių. Neseniai šio gamintojo pristatyti SLActive implantai sukėlė tikrą revoliuciją. Net 99 proc. atvejų prigyjantis implantas, kuris sumažina infekcijų tikimybę, o garantija suteikiama ne tik implantui, bet ir vainikėliui ant jo. Tai analogų Lietuvoje neturintis pasiūlymas. Puikus pasirinkimas tais atvejais, kai pacientas yra netekęs vieno danties. Šis implantas dažnai naudojamas taikant vienmomentę implantaciją, kai iš karto po danties pašalinimo įsriegiamas naujas implantas. Tai greitas ir sėkmingas gydymo būdas, dažnai pasitarnaujantis skubantiems žmonėms.

„Priklausomai nuo to, koks gydymo procesas reikalingas, odontologas gali pasiūlyti ir kitų gamintojų implantų. Lietuvoje jau daugelį metų naudojami „Ankylos“ implantai, o „Zygoma“ implantai dažniausiai naudojami tuomet, kai reikia atkurti viršutinį žandikaulį, kuris jau yra atrofavęs. Rinkoje taip pat plačiai taikomi „Biohorizons“ bei kitų gamintojų implantai. Kiekvienu atveju parenkamas pacientui geriausiai tinkantis variantas, siekiant kuo efektyvesnės procedūros, trumpesnio gijimo ir geriausio rezultato“, – sako gydytojas Tomas Stumbrys.

Mielas skaitytojau, jei neradai turinio kurio ieškojai – parašyk mums apie ką norėtum sužinoti daugiau (el. paštu biuras@bukimesveiki.lt arba Facebook’e) ir mes būtinai į tai atsižvelgsime. Siekiame kurti aktualų, kokybišką ir naudingą turinį visiems mūsų lankytojams. Ačiū, kad daliniesi! 💓

Turinys pagal kūno dalį:

Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū
Privacy Policy