Širdies ydą turinčių kūdikių gydymui – “Tele2” bendruomenės dovana

Telekomunikacijų bendrovė “Tele2” kartu su “Tele2” bendruomene Vilniaus universiteto Santariškių klinikų Širdies chirurgijos centrui dovanoja modernią reanimacijos įrangą, skirtą širdies ligomis sergančių kūdikių gydymui.

Pusmetį vykusios socialinės iniciatyvos metu beveik 20 tūkst. “Tele2” vartotojų skambindami, rašydami trumpąsias SMS žinutes ar mobiliuoju internetu skyrė lėšų mažųjų ligonių gyvybėms gelbėti.

“Tele2” vartotojų ir bendrovės dėka surinkta 300 tūkst. litų suma, už kurią nupirkta įranga naujagimių gyvybėms gelbėti – 90 tūkst. litų paaukojo vartotojai, likusią dalį skyrė “Tele2”.

“Šios akcijos sėkmė parodė, kad suvienijus jėgas bendram tikslui galime pasiekti daugiau. Ateityje ir toliau kviesime “Tele2″ bendruomenę kartu padėti tiems, kuriems mūsų paramos labiausiai reikia”, – sakė “Tele2” generalinis direktorius Petras Masiulis.

Už akcijos metu surinktas lėšas vieninteliame Lietuvoje kūdikių širdies operacijas atliekančiame skyriuje įrengta dar vienas naujagimių gyvybę palaikančios įrangos komplektas. Šiuo metu centre yra įrengti penki tokie komplektai, tačiau jų nepakanka ir ligoninė negali priimti visų širdies ydas turinčių kūdikių.

“Suteikta parama mums yra ypač svarbi – papildoma įranga leis mums atlikti dar daugiau operacijų ir išgelbėti dar daugiau mažylių gyvybių”, – sakė Kęstutis Versockas, Vaikų anesteziologijos-reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas. Pasak gydytojo. kas dešimto mažojo paciento sveikatos būklė būna tokia kritiška, kad širdies operacija turi būti atlikta jau per pirmąsias gyvenimo valandas.

Iš viso Širdies chirurgijos centre kasmet skubiai atliekama apie 250 sudėtingų širdies operacijų naujagimiams ir vaikams, apie 50 iš jų – pirmosiomis mažylių gyvenimo valandomis.

Širdies chirurgijos centro duomenimis, kasmet aštuoni iš tūkstančio šalies kūdikių gimsta su širdies yda.

Mielas skaitytojau, jei neradai turinio kurio ieškojai – parašyk mums apie ką norėtum sužinoti daugiau (el. paštu biuras@bukimesveiki.lt arba Facebook’e) ir mes būtinai į tai atsižvelgsime. Siekiame kurti aktualų, kokybišką ir naudingą turinį visiems mūsų lankytojams. Ačiū, kad daliniesi! 💓

Turinys pagal kūno dalį:

Parašykite komentarą

Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū
Privacy Policy