Šimtai sveiko gyvenimo pamokų Nacionaliniame mokyklų sveikatinimo akcijų festivalyje

  • 2019 20 gegužės
  • 0
  • 122 Views

Tik sveikas žmogus gali produktyviai ir kūrybiškai gyventi, dirbti, mokyti(s). Sveikata – vienas pagrindinių žmogaus gyvenimo kokybės rodiklių, todėl svarbu ja rūpintis kiekvieną dieną.

Gerą savijautą ir sveikatą didele dalimi lemia kasdieninio gyvenimo įpročiai, susiję su judėjimu, streso valdymu, mityba. Svarbu, kad šie įpročiai taptų ne tik deklaruojamu siekiu, bet ir kasdieninės rutinos dalimi – šeimose, mokyklose, viešuose renginiuose.

 Lietuvos vaikų ir jaunimo centras ėmėsi iniciatyvos padėti pedagogams išmokti patiems jaustis gerai, sustiprinant jų sveikos gyvensenos įgūdžius, taip pat tai perteikti savo bendruomenėms.

Gegužės 20–25 dienomis visoje Lietuvoje rengiamas Nacionalinis mokyklų sveikatinimo akcijų festivalis.

Festivalio savaitę daugiau nei 50 šalies švietimo įstaigų  rengia per 300 įvairių iniciatyvų, skirtų mokytojų, mokinių, tėvelių fizinio aktyvumo skatinimui, visos bendruomenės mikroklimato ir atskirų jos narių psichologinės savijautos gerinimui, sveikos mitybos įpročių formavimui.

Šią savaitę vyks daugybė sportinių varžybų bei judrių švenčių šeimoms,  šiaurietiško ėjimo, pėsčiųjų bei dviračių žygių. Mokyklos ketina rengti rytines mankštas, judriąsias pamokas ar pertraukas; šeimos – iš automobilių persės ant dviračių ar paspirtukų, rinksis judėjimą pėsčiomis.

Taip pat bus rengiama nemažai psichologinio klimato bendruomenėje gerinimui skirtų iniciatyvų – paskaitų, praktinių mokymų, vakaronių streso valdymo ar patyčių prevencijos temomis, fizinio bei emocinio atsipalaidavimo užsiėmimų.

Dalis mokyklų žada skirti dėmesio ir sveikos mitybos įgūdžių  formavimui –  rengti sveiko maisto gaminimo pamokas, viktorinas ar dirbtuves, receptų konkursus su degustacijomis, sveikiausio ir skaniausio patiekalo rinkimus, bendrus sveikuoliškus pusryčius ar pietus.

Kai kurios įstaigos kurs sveikatos gerinimui palankią fizinę aplinką – įrenginės erdves judriesiems žaidimams – stalo tenisui ar krepšiniui; dviračių aikšteles, bėgimo takus, steigs bendravimo bei atsipalaidavimo erdves – tylos zonas, kuriose galima pailsėti nuo triukšmo.

Birželio 28 d. penktadienį, Neries regioniniame parke vyks visiems šalies ugdytojams skirtas žygis. Įveikiant specialiai įrengtas skirtingo ilgio 8 arba 15 km. trasas pedagogai ne tik grožėsis nuostabiais Neries regioninio parko kraštovaizdžiais, bet ir atgaus jėgas po mokslo metų, susipažins su skirtingomis terapijos, atsipalaidavimo bei aktyviomis laisvalaikio leidimo formomis bei išbandys įvairias aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą propaguojančias, fizinę bei psichinę sveikatą gerinančias veiklas.  Žygyje dalyvauti norintieji pedagogai kviečiami registruotis.  

Festivalis ir žygis – 2018–2019 m. vykstančio projekto „Išmok jaustis gerai“ dalis. Jo metu surengta respublikinė mokyklų administracijai skirta konferencija; Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje organizuoti mokytojams skirti sveikatinimo renginiai, mokyklose vyko nesmurtinės komunikacijos bei komandos formavimo mokymai.  Projektas  finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo prie Sveikatos apsaugos ministerijos lėšomis. 

Kontaktai pasiteiravimui

Jolanta Markevičienė – Lietuvos vaikų ir jaunimo centro Projektų organizatorė

Tel. (8 5) 272 53 19, el. p. Jolanta.Markeviciene@lvjc.lt, projektai@lvjc.lt, www.lvjc.lt

Pranešimą paskelbė: Jūratė Janavičienė, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras

Mielas skaitytojau, jei neradai turinio kurio ieškojai – parašyk mums apie ką norėtum sužinoti daugiau (el. paštu biuras@bukimesveiki.lt arba Facebook’e) ir mes būtinai į tai atsižvelgsime. Siekiame kurti aktualų, kokybišką ir naudingą turinį visiems mūsų lankytojams. Ačiū, kad daliniesi! 💓

Turinys pagal kūno dalį:

Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū
Privacy Policy