Sergamumas gripu didėja Lietuvoje ir Europoje | Būkime sveiki

Sergamumas gripu didėja Lietuvoje ir Europoje

Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, 4-ąją 2008-ų metų savaitę (sausio 21–27 d.) sergamumas gripu ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI) sukeltomis ligomis Lietuvoje, lyginant su prieš tai buvusia savaite, padidėjo.

Bendras penkių didžiųjų Lietuvos miestų sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis (99,1 atv./10 000 gyv.) buvo didesnis nei 2006–2007 m. sezono 4-ąją sav. (51,2 atv./10 000 gyv.). Nustatyti 601 gripo atvejai Kaune, 455 – Šiauliuose, 382 – Panevėžyje, 280 – Klaipėdoje ir 70 – Vilniuje.


Susijęs įrašas: Gripas – klastingiausia ūminė kvėpavimo takų infekcija

Reklama:

Sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis padidėjo visuose Lietuvos didžiuosiuose miestuose. Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis registruotas Vilniuje, didžiausias – Panevėžyje.

Gripo epidemija paskelbta Šiaulių ir Kauno mieste, Jurbarko ir Ukmergės rajonuose. Minėtuose regionuose registruoti gripo atvejai sudaro nuo 8 iki 40 proc. visų susirgusiųjų gripu ir ŪVKTI, vaikai – nuo 5 iki 40 proc. Panevėžio mieste, Telšių ir Mažeikių savivaldybėse numatoma skelbti gripo epidemiją.

Lietuvos AIDS centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informavo, kad 3-ąją šių metų savaitę laboratoriškai patvirtinti 5 gripo atvejai (A tipo gripo virusas).

Video reklama:

Europos gripo priežiūros tinklo EISS (European Influenza Surveillance Scheme) duomenimis, 3-ąją metų savaitę, vidutinis ir aukštas sergamumas gripu ir ŪVKTI registruotas 16 Europos šalių (Austrija, Belgija, Bulgarija, Prancūzija, Vengrija, Airija, Italija, Lietuva, Liuksemburgas, Šiaurės Airija, Lenkija, Portugalija, Rumunija, Slovėnija, Ispanija ir Šveicarija).

Šį sezoną Europoje vyrauja gripo A(H1N1) virusas, kuris atitinka 2007–2008 m skirtos gripo vakcinos antigeninę sudėtį.

Informacija apie gripą Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje – www.sam.lt

Reklama:

Daugiau informacijos:
Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centras
Tel. (8 5) 215 9273, ulpkc@ulpkc.lt, www.ulpkc.lt
SAM Ryšių su visuomene skyrius
Natalja Keturkienė, tel. (8 5) 266 14 11, natalja.keturkiene@sam.lt, www.sam.lt

Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū