Seimo Neįgaliųjų teisių komisija ragina ministerijas gydymo įstaigose besigydantiems mokyklinio amžiaus asmenims užtikrinti teisę mokytis

  • 2017 12 rugsėjo
  • 0
  • 133 Views

Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkas Justas Džiugelis, atsižvelgdamas į vaikų tėvų nusiskundimus, kreipėsi į švietimo ir mokslo bei sveikatos apsaugos ministrus, prašydamas įvertinti, ar tinkamai užtikrinama pacientų, kuriems gydymosi metu sukako 18 metų, teisė mokytis gydymo įstaigoje.

Šiuo metu galiojančiuose teisės aktuose ypatingas dėmesys skiriamas besigydančių 5–10 klasių moksleivių mokymo gydymo įstaigose organizavimui.

„Paauglio gydymas gali trukti ne vienerius metus ir vaikų ligoninėje jis mokslus gali tęsti. Tačiau, vos sulaukęs pilnametystės, jis perkeliamas į suaugusiųjų skyrių, kur apie mokslus gali pamiršti. Tai – neteisinga. Mokslas – teisė, kurią mums garantuoja Lietuvos Konstitucija. Deja, neretai iš onkologinėmis ir kitomis sunkiomis ligomis sergančių vaikų ši teisė atimama“, – teigė Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkas J. Džiugelis.

Jo nuomone, svarbu įvertinti ir tobulinti mokyklinio amžiaus asmenų mokymosi gydymo įstaigose teisinį reglamentavimą, kad pacientui, kuriam gydymosi metu sukako 18 metų, būtų užtikrinta galimybė mokytis, jį perkėlus tolimesniam gydymui į suaugusiųjų skyrių.

„Kreipimusi į švietimo ir mokslo bei sveikatos apsaugos ministrus viskas nesibaigs. Neįgaliųjų teisių komisija atidžiai seks, kaip sprendžiamas šis klausimas ir neleis pamiršti problemos tol, kol ji bus išspręsta“, – pažadėjo J.Džiugelis.

Pranešimą paskelbė : Asta Markevičienė, Lietuvos Respublikos Seimas

Naujienos iš interneto
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū