Seimo nario Tomo Tomilino pranešimas: „Žmogaus teisių komitetas dega žalią šviesą konfliktų sprendimui dėl rūkymo balkonuose“

  • Autorius: Guostė B.
  • 2019 28 lapkričio
  • 0
  • 83 Views

2019 m. lapkričio 28 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Žmogaus teisių komitetas vakar pritarė Tomo Tomilino, Antano Vinkaus ir kitų Seimo narių parengtam įstatymo projektui, kuriuo siūloma uždrausti rūkyti daugiabučių gyvenamųjų namų balkonuose, jei bent vienas daugiabučio namo gyventojas tam prieštarauja. Tokiu būdu Seime žengtas dar vienas svarbus žingsnis siekiant apsaugoti nuo tabako dūmų kenčiančius daugiabučių namų gyventojus.

Pasak Seimo nario Tomo Tomilino, Žmogaus teisių komiteto išvada dar kartą patvirtina, kad konstitucinė žmogaus teisė į sveikatą yra viena svarbiausių teisinių vertybių, todėl valstybė privalo įstatymu suteikti gyventojams įrankius, padedančius kurti gyvenamąją aplinką be tabako dūmų. Išnagrinėjus argumentus žmogaus teisių aspektu taip pat buvo paneigti oponentų nuogąstavimai dėl, neva, pažeidžiamų rūkorių teisių jiems priklausančioje nuosavybėje elgtis neatsižvelgiant į kaimynų sveikatos interesus.

Įstatymo projektas dėl draudimo rūkyti daugiabučių gyvenamųjų namų balkonuose, jei bent vienas daugiabučio namo gyventojas prieštarauja rūkymui, toliau bus svarstomas pagrindiniame Seimo Sveikatos reikalų komitete kartu su atitinkamomis Administracinių nusižengimų kodekso pataisomis, kurios parengtos bendradarbiaujant su Lietuvos policijos atstovais.

Daugiau informacijos apie įstatymo svarstymą, teisinius argumentus galima rasti interneto svetainėje www.bedumu.lt.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Mielas skaitytojau, jei neradai turinio kurio ieškojai – parašyk mums apie ką norėtum sužinoti daugiau (el. paštu biuras@bukimesveiki.lt arba Facebook’e) ir mes būtinai į tai atsižvelgsime. Siekiame kurti aktualų, kokybišką ir naudingą turinį visiems mūsų lankytojams. Ačiū, kad daliniesi! 💓

Turinys pagal kūno dalį:

Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū
Privacy Policy