Seimo narės A. Bilotaitės pranešimas: parlamentarė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą dėl situacijos Klaipėdos universitetinėje ligoninėje

  • Autorius: Guostė B.
  • 2019 21 lapkričio
  • 0
  • 116 Views

2019 m. lapkričio 21 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą dėl situacijos Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Trečiadienį vykusiame Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje ministras paviešino Sveikatos apsaugos ministerijoje gautą anoniminį minėtos ligoninės darbuotojų laišką, kuriame teigiama, kad medikai patiria psichologinį smurtą, yra žeminami vadovų ir prašo ministerijos pagalbos.

Rašte sveikatos apsaugos ministrui A. Bilotaitė prašo informuoti, kokių veiksmų ministerija ėmėsi ar ketina imtis, kad ligoninės darbuotojų problemos būtų sprendžiamos, taip pat būtų užkirstas kelias galimai nederamam ar neteisėtam įstaigos vadovų elgesiui.

„Tai, kad žmonės apie problemas darbovietėje praneša anonimiškai, rodo, kaip smarkiai jie įbauginti. Viešumas dažnai būna paskutinė šių žmonių viltis sulaukti teisingumo. Ir ministerija, ir Klaipėdos miesto savivaldybė, kuri yra šios ligoninės steigėja, turi dėti visas pastangas, kad užtikrintų ligoninės veiklos skaidrumą ir palankią atmosferą, nuo kurios tiesiogiai priklauso ne tik pačių medikų, bet ir pacientų savijauta“, – teigia A. Bilotaitė.

Anot parlamentarės, labai svarbu, kad tyrimas dėl galimai nederamo vadovų elgesio būtų atliekamas objektyviai ir nepažeidžiant darbuotojų teisės į konfidencialumą.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Mielas skaitytojau, jei neradai turinio kurio ieškojai – parašyk mums apie ką norėtum sužinoti daugiau (el. paštu biuras@bukimesveiki.lt arba Facebook’e) ir mes būtinai į tai atsižvelgsime. Siekiame kurti aktualų, kokybišką ir naudingą turinį visiems mūsų lankytojams. Ačiū, kad daliniesi! 💓

Turinys pagal kūno dalį:

Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū
Privacy Policy