Seimo LSDP frakcijos pranešimas: socialdemokratai siūlo šalinti trukdžius medikų savanorystei

  • 2017 14 rugsėjo
  • 0
  • 120 Views

2017 m. rugsėjo 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Lietuvoje didelio rezonanso sulaukė informacija apie jaunos odontologės Eglės Vindašiūtės-Narbutės iniciatyvą padovanoti seneliams šypseną. Tai yra šios jaunos moters neatlygintina dovana Lietuvai 100-mečio proga. Subūrusi iniciatyvių ir nemokamai paslaugas norinčių ir galinčių suteikti gydytojų komandą iš visų Lietuvos kampelių, suradusi kas nemokamai pagamins plokšteles, dvejus metus iš eilės Afrikoje savanoriavusi gydytoja vis dėlto sulaukė institucijų priekaištų, kad iniciatyva nacionaliniu mastu negali būti įgyvendinta dėl teisinių apribojimų.

Didesnę painiavą sukėlė ir tai, kad Sveikatos apsaugos ministerija siūlo įvesti imperatyvą, jog verstis odontologijos praktika odontologas gali tik pagal darbo sutartį, o tai iš esmės panaikintų bet kokią savanorystės iniciatyvos galimybę.

Nepritardami tokiai ministerijos pozicijai, Socialdemokratų frakcijos nariai Algirdas Butkevičius ir Antanas Vinkus užregistravo pasiūlymą palikti galiojančio „Odontologijos praktikos įstatymo“ nuostatą dėl odontologijos praktikos veiklos formų, papildomai atskleidžiant veiklos formų termino juridinį turinį.

Seimo nario A.Butkevičiaus teigimu, savanorystę reikia palaikyti ir skatinti. „Užsienio šalyse savanorystė yra galima, labai sveikintina ir plačiai taikoma, todėl institucijų noras siaurinti odontologų ir burnos priežiūros specialistų veiklos formą yra mažų mažiausiai ydingas. Juolab, kad naujai siūlomo reglamentavimo nepalaikome ne tik mes, pataisos iniciatoriai, bet ir Odontologų rūmai bei visas būrys teisės ekspertų. Kitas dalykas, pagal ligonių kasų statistikos duomenis, galime matyti, kad eilėse protezavimo paslaugų pacientai laukia mažiausiai metus, o daugiausiai – netgi penkerius metus laiko. Absurdas, kad neatlyginta pagalba senjorams tampa neteisėta medikų veikla,“ – sako buvęs premjeras.

Dabar įstatymo pataisas dėl medikų savanorystės įteisinimo svarstys Seimo Sveikatos apsaugos komitetas. Senelių šypsenos priklausys nuo politikų apsisprendimo.

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

Irmina Frolova-Milašienė

LSDP informacinis centras

Mob. 8 600 07 099, el. p. irmina.milasiene@lrs.lt

 

Pranešimą paskelbė : Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Naujienos iš interneto
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū