Saldžiam miegui reikalingas geras čiužinys

  • Autorius: Guostė B.
  • 2016, Lapkričio 17d.
  • 0
  • 1129 Views

Miegas yra svarbus gyvenimo variklis, sakoma, jog miegant regeneruojamos ląstelės, atsipalaiduoja raumenys, miegas padeda išlaikyti gražią odą bei svarbus norint sulieknėti. Tačiau ką daryti, kad miegas būtų geras, gilus ir kokybiškas? Toks, po kurio galėtum nuversti kalnus. Gero miego receptas susideda iš daugybės sudedamųjų dalių, tačiau viena svarbesnių yra čiužinys.

Tad šiandien prieš renkantis čiužinį iš https://www.b-a.eu/c1966/Ciuziniai peržvelgsime kriterijus čiužiniui, patarsime į ką atkreipti dėmesį renkantis čiužinį bei kaip jį prižiūrėti įsigijus, kad šis tarnautų kaip galima ilgiau.

Čiužinio aukštis – svarbus parametras

Čiužinio dydis, t.y. plotis ir ilgis, pasirenkamas pagal lovos dydį. Aukštis yra mažiau akcentuojamas, tačiau tai iš tikro svarbus parametras, kurio negalima ignoruoti. Itin ploni, 5-10 cm čiužiniai yra skirti vaikams, ant tokio čiužinio gali gulėti vaikai iki 40-50 kg svorio. Kuo didesnis miegančiojo svoris, pečių plotis ar ūgis, tuo storesnio čiužinio reikia.

Standartiškai parduotuvėje parduodami 17-19 cm čiužiniai, jie paprastai tinka daugeliui žmonių. Plonesnių tikrai nerekomenduojama rinktis, nebent esate tikri ir žinote ko jums reikia. Virš 20 cm storio čiužiniams jau reikia ir lovos su gilesne vieta čiužiniui, tad atkreipkite dėmesį į lovą.

Čiužinys turi būti vėdinamas

Tam, kad čiužinys tarnautų ilgiau, jis turi būti vėdinamas. Šioje vietoje reikėtų pakalbėti apie lovas. Geriausiai čiužiniai vėdinasi natūraliai yra lovos su grotelėmis, be patalynės dėžės, ant nedidelių kojelių, t.y. čiužinio pagrindas yra pakeltas nuo žemės.

Taip iš apačios čiužinys vėdinasi. Jei lova yra su patalynės dėže arba su lygiu, uždaru pagrindu, tuomet geriausia rinktis spyruoklinį čiužinį, kuris mažiau bijo drėgmės ir ventiliacijos trūkumo nei lateksinis. Jei čiužinys lovoje nesivėdina, bent kelis kartus per mėnesį derėtų nuimti nuo lovos patalynę, pastatyti čiužinį ant šono ir leisti per dieną jam vėdintis.

Antčiužinis padeda palaikyti švarą

Čiužinys paprastai nėra skalbiamas, nebent naujesnio modelio čiužinys yra su nuimamu čiužinio apvalkalu. Tačiau nepaisant to, purvas, netyčia lovoje išsiliejusi kava ar sultys palieka bjaurias dėmes. Tam, kad su dėmėmis nereikėtų gyventi amžinai, rekomenduojama ant lovos dėti antčiužinį.

Jį labai paprasta įdėti į skalbimo mašiną ir išplauti, tuo tarpu pats čiužinys išlieka švarus ir saugus. Grįžtant prie pačio čiužinio švaros, čiužinį reikėtų reguliariai išsiurbti, vasaros metu esant galimybei išnešti į lauką ir palikti saulėje – saulė ir padeda sunaikinti ir pašalinti iš čiužinio patalynės erkutes.

Čiužinį reikia keisti kas 7 metai

Čiužiniui tenka daug ką atlaikyti – prakaitą, dulkes, išsiliejusią kavą, išgulėjimus – sulig kiekviena diena jo gyvenimas trumpėja. Ant išdėvėto čiužinio miegas tikrai nebus saldus. Todėl specialistai rekomenduoja lovos čiužinį keisti kas 7-8 metai, ne rečiau.