Revoliucija II tipo cukrinio diabeto gydyme: sukurtas geriamasis insulinas

Revoliucija II tipo cukrinio diabeto gydyme: sukurtas geriamasis insulinas

Revoliucija II tipo cukrinio diabeto gydyme sukurtas geriamasis insulinas

Visame pasaulyje cukrinis diabetas yra viena iš sparčiausiai plintančių ligų, didinančių ir antrinių ligų išsivystymo riziką. Tyrimai rodo, kad apie 10 procentų žmonijos populiacijos serga cukriniu diabetu, iš kurių 90 proc. susiduria su II-ojo tipo diabetu. Dėl tokio masinio sergamumo efektyviausių ir palankiausių cukrinio diabeto gydymo būdų paieška nuolatos išlieka mokslininkų taikinyje.

Panašu, kad netrukus II tipo diabetu sergančiųjų gyvenimo kokybė pagerės. Jei iki šiol insulinas – efektyviausias vaistas nuo II tipo cukrinio diabeto – pacientams buvo prieinamas tik injekcijų pavidalu, farmacijos įmonė „Oramed“ pristato pirmuosius insulino vaistus, kurie disperguojasi burnoje, rugsėjo 8 dieną pranešė Europos Komisija, kuri taip pat finansiškai prisidėjo prie šio vaisto sukūrimo.

Insulino injekcijos apsunkina pacientų gyvenimą

Pradinis cukrinio diabeto gydymas įprastai prasideda nuo paciento mitybos ir fizinio aktyvumo pokyčių, kartu įtraukiant geriamųjų insulino rezistencijai gydyti skirtų vaistų vartojimą. Jei šie metodai nesuteikia teigiamų rezultatų, pacientams yra skiriamos insulino injekcijos.

Tačiau nuolatinės insulino injekcijos bei su tuo susiję šalutiniai poveikiai (pavyzdžiui, svorio augimas) ženkliai apkartina pacientų gyvenimo kokybę.

Video reklama:

II stadijos klinikiniai bandymai patvirtino naujos kartos vaistus

„Oramed“ ilgus metus dirbo prie „The Oralis“ projekto, siekdami, kad rinką pasiektų geriamieji insulino medikamentai ORMD-0801, kurie galėtų pakeisti insulino injekcijas.

Šiai dienai ORMD-0801 yra sėkmingai praėję antros stadijos klinikinius bandymus: JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) patvirtino, jog vaistas yra ne tik saugus ir gerai toleruojamas, bet ir nesukeliantis svorio augimo, skirtingai negu insulino injekcijos.

„Neįkainojama akimirka sužinojus, kad šie vaistai buvo pripažinti kaip potencialiai veiksmingi ir saugūs. Džiugu, kad netolimojoje ateityje galimai pagerinsime milijonų žmonių kasdienybę, kurie susiduria su II tipo diabetu. Manau, kad esame arti kažko išties revoliucioningo“, – sako Miriamas Kidronas, vyriausiasis „Oramed“ mokslininkas.

Šiuo metu „Oramed“ mokslininkų komanda tikisi, kad artimiausiu metu ORMD-0801 vaistai bus tiriami trečiojoje klinikinių bandymų stadijoje. FDA ir Europos vaistų agentūrai (EMA) patvirtinus vaisto efektyvumą trečiajame klinikinių bandymų etape, ORMD-0801 vaistams atsivers durys į farmacijos rinką.

Naujienos iš interneto

Justinas B.

Justinas yra redaktorius, rašytojas, internetinių projektų vystytojas. Siekia, kad skaitytojai gautų tvarią, patikrintą ir naudingą informaciją kiekvieną dieną.

Rodyti visus įrašus
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū