Respublikinė Kauno ligoninė gyvena reikšmingomis permainomis | Būkime sveiki

Respublikinė Kauno ligoninė gyvena reikšmingomis permainomis

  • 2017 27 spalio
  • 0
  • 108 Views

Įvertinusi Respublikinės Kauno ligoninės (RKL) siekį didinti valdymo efektyvumą ir kitus svarius argumentus, jos steigėja Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pritarė siūlomiems pokyčiams.

Pasikeitė neatpažįstamai

Per pastaruosius kelerius metus RKL pasikeitė neatpažįstamai. Tie, kurie mena mažą Priėmimo skyrių ir vestibiulį su keliais prekybos kioskeliais, dabar vos įėję pro pagrindines duris pasijaučia kone pasiklydę. Tačiau aiški vizuali informacija net ir sunkiau besiorientuojantį senolį nukreipia ten, kur reikia – į Konsultacinę polikliniką, diagnostikos ar stacionaro skyrius.

Tie, kuriems anksčiau yra tekę gydytis Kardiologijos, Chirurgijos ar kuriame kitame stacionaro skyriuje, jaučiasi lyg ne renovuotoje, o naujai pastatytoje ligoninėje: čia patogu, erdvu, jauku, modernu. Tačiau pokyčiai RKL nesibaigia.

Video reklama:

„Įgyvendinant mūsų gydymo įstaigos veiklos strategiją iki 2021 m. ir reaguojant į besikeičiančius reikalavimus sveikatos priežiūros paslaugas teikiančioms įstaigoms, SAM pateikėme pasiūlymus dėl naujos pertvarkos. Ja siekiame pagerinti teikiamų paslaugų kokybę pacientams ir sąlygas darbuotojams, didinti veiklos efektyvumą bei racionaliai naudoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšas“, – naujoves pristato RKL generalinis direktorius docentas dr. L.Vitkus.

Atsisako patalpų

Nepaliaujama kalbėti, kad Lietuvos sveikatos sistemos finansavimas labai mažas, efektyviam ligonių gydymui trūksta lėšų. Docentas dr. L.Vitkus įsitikinęs, kad lėšas naudojant racionaliai, jų atsiras. Seniai žinoma, kad daug šalies ligoninių užima per dideles patalpas, o emigracijai išretinus Lietuvą, pacientų mažėja.

RKL administracija, suskaičiavusi sąnaudas, nepabūgo priimti ryžtingo sprendimo atsisakyti ligoninės veiklai nereikalingų patalpų, ir koncentruojasi tose, kur galima suteikti daugiau paslaugų. Iki ateinančių metų balandžio pertvarka palies Akušerijos ir ginekologijos, Psichiatrijos, Slaugos, Terapijos ir Vaikų ligų klinikas. Diagnostikos klinikoje taip pat džiugios naujienos. Įsigijus mamografą, čia bus vykdoma nacionalinė Krūties vėžio ankstyvosios diagnostikos programa – 50–69 metų moterys raginamos pasitikrinti nemokamai, tereikia šeimos gydytojo siuntimo.

RKL generalinio direktoriaus doc. dr. Lino Vitkaus paprašėme detaliau pakomentuoti pokyčius.

Daugiau paslaugų senoliams

– Pirmu punktu įrašyta Vaikų ligų klinikos Vaikų reabilitacijos skyriaus pertvarka, kuri bus baigta dar šiais metais? Kas bus daroma?

– Stacionarinių vaikų reabilitacijos paslaugų teikimas perkeliamas iš Panemunėje esančio V.Tumėnienės sektoriaus į „Žibutės“ sektorių Kačerginėje, V.Tumėnienės sektoriuje paliekant ankstyvosios reabilitacijos ir logopedo paslaugas. Planuojama, kad po pertvarkos vaikų reabilitacijos paslaugų apimtis nepasikeis, „Žibutės“ sektoriuje bus sudarytos sąlygos gydytis tokiam pačiam vaikų skaičiui, koks gydosi abiejuose sektoriuose. Visi vaikai bus priimami be eilių ar kitų apribojimų. V.Tumėnienės sektoriuje atsilaisvinusiose patalpose planuojama teikti slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas. Į šį sektorių bus perkelta 20 lovų iš Slaugos klinikos III slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus bei įsteigta papildomų 30 lovų. Šį slaugos ir palaikomojo gydymo pertvarkos ir plėtros planą numatoma įgyvendinti iki kitų metų balandžio 1 d.

Pacientams bus patogiau

– Jūs atliepiate poreikius – juk slaugos paslaugų senstančioje Lietuvoje labai trūksta. Tačiau sergamumas tuberkulioze nemažėja, o iki šių metų pabaigos numatote uždaryti Vaikų ligų klinikos Vaikų tuberkuliozės skyrių?

– Uždaromas Vaikų tuberkuliozės skyrius Kulautuvoje, bet ligoniai neliks be gydymo: jie nukreipiami į Kauno klinikinės ligoninės Vaikų pulmonologijos skyrių ir Vilniaus Santaros klinikų Vaikų pulmonologijos skyrių „Pušelė“ Valkininkuose. Mūsų ligoninė Kulautuvoje paslaugų nebeteiks, pastatai grąžinami šeimininkui – valstybei. Nuo kitų metų pradžios uždaromas ir suaugusiųjų Psichiatrijos ir tuberkuliozės skyrius, pacientai perkeliami į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Romainių tuberkuliozės ligoninę.

– Ir tai dar ne visi pokyčiai? Kalbama, kad Taikos prospekte neliks nuo senų laikų reabilitacijos paslaugas neurologiniams ligoniams teikiančio Vertebroneurologijos poskyrio?

– Šis poskyris nebus panaikintas, tik iš nuomojamų patalpų Taikos prospekte (buvusiame Kauno šilumos tinklų profilaktoriume) perkeliamas į pagrindinį ligoninės pastatą Hipodromo gatvėje. Nuo to pacientams bus ne tik patogiau – poskyris perkeliamas į renovuotas patalpas su visa reabilitacijai reikalinga technika bei galimybe vienoje vietoje atlikti visus tyrimus, bet ir saugiau – dabar visi specialistai galės suteikti reikiamą pagalbą čia pat ir visą parą. Jau nuo kitų metų kovo mėnesio Vertebroneurologijos poskyris pacientų lauks Hipodromo gatvėje. O naujajame priestate išsiplės ir ambulatorinės reabilitacijos paslaugos. Pokyčiai visada yra iššūkis, bet be jų augimas neįmanomas. Ir toliau mūsų prioritetas yra gydymo paslaugų kokybės gerinimas racionalizuojant sąnaudas.

– O kaip su ligoninei priklausančiais Krikščioniškaisiais gimdymo namais, kurie atsinaujino ir išsiplėtė?

– Būtent į juos Miško gatvėje iki kitų metų balandžio persikels Ginekologijos skyrius, kuris dabar veikia sename, renovacijos reikalaujančiame pastate Trakų gatvėje. Džiugu, kad gimdymo pagalbai ir ginekologinėms ligoms gydyti medikai ir pacientės turės pačias geriausias sąlygas: atnaujintas gimdyklas, operacines, komfortiškus kambarius šeimoms, baseiną nėščiųjų mankštai. Neabejoju, kad daugiau kaip 90 metų čia veikiantys gimdymo namai taps nauju moderniu traukos centru kaunietėms ir kitų miestų moterims.

– Ar Trakų gatvės pastatas liks ligoninei? Planavote įkurti jame senelių dienos stacionarą?

– Dėl atlaisvintų patalpų Trakų gatvėje panaudojimo galutinis sprendimas dar nepriimtas, svarstoma ne tik senelių dienos stacionaro, bet ir ambulatorinės reabilitacijos paslaugų teikimo galimybės, neatmetamas ir pastatų valstybei grąžinimas.

Rūpinamasi ir darbuotojais

– O darbuotojai dėl pertvarkos nenukentės, jų nesumažės?

– Pertvarkos neišvengiamai palies dalį ligoninės darbuotojų, todėl dedame visas pastangas, ieškodami alternatyvių darbo vietų. Jau įvyko susitikimai su Kulautuvos, V.Tumėnienės, Marių sektorių ir Vertebroneurologijos poskyrio darbuotojais. Kiekvienam asmeniškai skiriamas dėmesys ir ieškomi geriausi darbo pasiūlymai. Esame socialiai atsakinga organizacija ir visi darbo santykius liečiantys pokyčiai vykdomi ne tik laikantis visų Lietuvos Respublikoje galiojančių teisės aktų, bet ir derinant su profsąjungų atstovais bei individualiai aptariant kiekvieno darbuotojo galimybes.

Pranešimą paskelbė : Sandra Varanavičė, Respublikinė Kauno ligoninė

Naujienos iš interneto
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū