Rastas metodas 3 kartus greičiau šalinantis alkoholį iš organizmo

Rastas metodas 3 kartus greičiau šalinantis alkoholį iš organizmo

Toronto bendrosios ligoninės tyrimų instituto (TGHRI) mokslininko dr. Josepho FIsherio vadovaujama tyrėjų komanda leidinyje „Scienfitic Repots“ paskelbė studiją, kurioje pristatė naujovišką detoksikacijos metodą, kuris galimai transformuotų šiuo metu taikomą intoksikacijos alkoholiu gydymą.

Mokslininkų komandos pristatytas detoksikacijos metodas paremtas plaučių „įdarbinimu“ siekiant išvalyti alkoholį – hiperventiliacija.

Jų teigimu, kuo labiau suintensyvinamas kvėpavimas, tuo daugiau alkoholio gali pasišalinti plaučių pagalba. Mokslininkai atrado, kad hiperventiliacijos pagalba alkoholis iš organizmo gali būti tris kartus greičiau pašalinamas negu per kepenis.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, kasmet dėl intoksikacijos alkoholiu miršta apie 3 milijonus žmonių.

Sieks perkelti į klinikinę praktiką

Kita vertus, kadangi hiperventiliacija dėl sukeliamo anglies dioksido trūkumo kraujyje gali turėti daug šalutinių poveikių žmogaus organizmui, mokslininkai rekomenduoja hiperventiliacijos procedūros metu pacientams papildomai skirti anglies dioksido, kad būtų išlaikytas reikalingas jo kiekis kraujyje.

„Mūsų sukurtas detoksikacijos metodas yra labai paprastas, nereikalaujantis jokios inovatyvios įrangos, tad gali būti taikomas visame pasaulyje. Keista, kad šio metodo neišbandėme dešimtmečiais“, – komentavo dr. J.Fisheris.

Mokslininkų atlikta studiją pirmą kartą pademonstravo hiperventiliacijos kaip detoksikacijos metodo galimybes. Kadangi kol kas šis metodas dėl mokslinių įrodymų stokos buvo išbandytas tik laboratorijose, mokslininkai toliau koncentruosis į metodo patikimumą ir potencialų taikymą klinikinėje praktikoje.

Šiai dienai taikomi detoksikacijos nuo alkoholio metodai – riboti

Etanolis, esantis visų alkoholinių gėrimų sudėtyje, paveikia visą žmogaus organizmą: nuo smegenų funkcijų iki nagų būklės. Kuomet kraujyje yra pasiekiama tam tikra alkoholio koncentracija, pasireiškia intoksikacija, galinti pažeisti vidaus organus ar netgi privesti prie mirties.

Įprastai apie 90 proc. alkoholio – iki tam tikros ribos – žmogaus organizme yra pašalinama per kepenis. Šiai dienai be dializės, intraveninių skysčių ir medikamentų nėra kitų metodų, kurie išvalytų alkoholį iš kraujo ir atstatytų organizmą prasireiškus alkoholio intoksikacijai.

Naujienos iš interneto

Justinas B.

Justinas yra redaktorius, rašytojas, internetinių projektų vystytojas. Siekia, kad skaitytojai gautų tvarią, patikrintą ir naudingą informaciją kiekvieną dieną.

Rodyti visus įrašus
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū