Prošvaistės Parkinsono ligos gydyme: mokslininkai suteikia naujų vilčių

  • Autorius: Justinas B.
  • 2020, Rugsėjo 24d.
  • 0
  • 1257 Views
Prošvaistės Parkinsono ligos gydyme: mokslininkai suteikia naujų vilčių

Parkinsono liga yra antra labiausiai paplitusi neurodegeneracinė liga – visame pasaulyje ja serga apie 10 milijonų žmonių. Deja, bet šiai dienai sergantiesiems yra prieinamas tik simptomatinis gydymas – mokslininkai ir medikai iki šiol nežino, kaip galima būtų sustabdyti šios ligos progresavimą ar netgi užkirsti kelią jos atsiradimui.

Tačiau Šefildo universiteto mokslininkai atrado, jog keičiant trajektorijas, kuriomis subrendusios nervinės ląstelės gauna energijos, bei gerinant mitochondrijų funkcionavimą, gali būti atrastas naujas Parkinsono ligos gydymo būdas, pranešaMedicalExpress“.

Praplėtė suvokimą apie neuronų ir mitochondrijų funkcionavimą

Kuomet nervinės ląstelės subręsta, jos pradeda imti energiją iš mitochondrijų, kurių trūkumas būdingas žmonėms, sergantiems Parkinsono liga.

Naujausiu Šefildo universiteto mokslininkų tyrimu (kurį finansavo Jungtinės Karalystės Parkinsono fondas) nustatyta, kad nukreipiant ląsteles į kitus energijos šaltinius arba gerinant mitochondrijų funkcijas, gali pavykti išvengti arba atitolinti neurodegeneracinių ligų simptomus.

„Neuronuose esantis parkino baltymas dalyvauja sutrikusių mitochondrijų perdirbime, tad jei parkinas negali tinkamai funkcionuoti, sutrikusios mitochondrijos nėra perdirbamos (dėl ko Parkinsono liga progresuoja). Mūsų atlikta studija parodė, kad jei ląstelės gauna energijos iš kitų šaltinių, sutrikusios mitochondrijos gali būti perdirbamos kitais būdais“, – teigė Šefildo universiteto tyrėja dr. Heather Mortiboys.

Šie tyrimo duomenys, publikuoti 2020-ųjų rugsėjo žurnale „Scientific Reports“, praplėtė mokslininkų suvokimą apie neuronų ir mitochondrijų funkcionavimą – tolimesniais tyrimais bus siekiama identifikuoti galimas subrendusių neuronų energijos gavimo trajektorijas bei mitochondrijų atnaujinimo būdus.

Suteikia viltį, kad Parkinsono liga taps įveikiama

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie Šefildo mokslininkų tyrimo. Jų studija praplečia mūsų suvokimą ir suteikia viltį, kad Parkinsono liga taps įveikiama.

Mokslininkai dirba kartu su mūsų įdiegta „Virtual Biotech“ programa, kad sukurtų naujus gydymo būdus, kurie padėtų sulėtinti ar netgi sustabdyti Parkinsono ligą – kol kas šiai dienai nėra žinomas joks gydymo būdas, galintis tai padaryti“, – kalbėjo JK Parkinsono fondo tyrimų vadovė Claire Bale.

Justinas B.

Justinas yra redaktorius, rašytojas, internetinių projektų vystytojas. Siekia, kad skaitytojai gautų tvarią, patikrintą ir naudingą informaciją kiekvieną dieną.

Rodyti visus įrašus